TBMM’ de Dana Budu

43

CHP Ardahan Millet Vekili Ensar ÖĞÜT Meclis kürsüsünde bir dananın budunu getirip milletvekillerine dananın budunu göstererek basın toplantısı düzenledi.

Toplantı esnasında da kocaman dana budunu eliyle kaldırarak hem milletvekillerine ve hem de televizyon seyircilerine gösterdi.

Ensar Öğüt çok güçlü bir milletvekilimiz olduğunu kocaman dana budunu havaya kaldırarak ispatladı.

Ensar Öğüt’ün böyle bir gösteri yapması beni cidden çok düşündürdü. Çünkü anlattıkları doğru olabilir bilemiyoruz. Ancak CHP milletvekili kocaman dana budunu meclise getirmeden söylediği sözleri açık ve net olarak basın toplantısında açıklayabilirdi.

Bu dana budunu milletvekillerine göstermesi milletvekillerinin pek dikkatini çekmemiştir. Ancak televizyonda seyreden halkımız dana budunu görüp ” ah bizde böyle bir dana budu olsa da yesek ” diye ağızlarının suyu akmıştır.

CHP Miletvekili Ensar Öğüt kocaman dana budunu meclise getireceğine iki üç tane kadınbudu köfte getirseydi belki daha başarılı olurdu.

Hem benimde hiç tasvip etmediğim “kadınbudu” köfte ismi de etten yapılıyor ancak isim olarak çok iğrenç bir isim belki yetkililer bu ismi yasaklar ve “dana budu ” olarak söylemeye başlarlar.

Böylece lokantalarda garsonların “çek bir kadınbudu köfte ” sözü de unutulur bu çirkinlikten de kurtulmuş oluruz.

Netice olarak diyeceğimiz odur ki Allah CHP’lilere akıl fikir versin. Söyledikleri ve yaptıkları gösterileri bin düşünüp bir söylesinler. Belki daha başarılı olurlar.