“Akil”in Biri Kuyuya Taş Attı

51

Adı Ahmet, Soyadı Gündoğdu. Gümüşhane Kürtün‘den biraz hemşehrim bile sayılır. İzmit’teki ‘8 akil‘li son STK toplantısından da tanışırız. Normal bir insan görünümündedir. Ammavelâkin 700 binlik bir memur kitlesini temsil eden bu adamın aklının gramajında peynir – ekmek yok. Lahanayı ise kim kaybetmiş ki biz bulalım.

Bu zât-ı boşboğaz “Çözüm sürecini hayvanlar bile anladı” yâvesini yumurtlamış. Tevil kombinezonunu işportadan eşantiyon kabilinden halkımızın istifadesine ücretsiz sunuyoruz:

  • Hayvanların baharda bağı ilk çözüldüğü vakit (çözüm zamanı) araziye bir hoplaya zıplaya gider ki görme gitsin.
  • Hayvanların ne anladığını anlamak için epeydir aynı dili konuşmak lazım.
  • Kültürü mantardan ibaret zannedenler çobanın geyik muhabbetini ciddiye alıp soldan sağa 3 harfli bir tür aramışlardır.
  • Orwell’in “Hayvan Çiftliği”ndeki Napolyon’un (Başdomuz) ve Bremen Mızıkacıları’nın da behemahâl bu sürece desteği ortak bir basın açıklamasıyla prime time saatinde dizi ve yarışma takipçilerine duyurulmalıdır.
  • Çoban kod adlı şahıs aslında PeKeKe’nin erketecisidir ve hayvanlar derken terörist kardeşlerini kodlayarak iltifat manyağı yapma niyetindedir.
  • Başbakan’a peygamberlik pâyesi yakıştırılmaktadır. Zira başta kuşlar olmak üzere Süleyman Peygamber birçok canlının dilini konuşabilmektedir. Hemi mühür kimdeyse hâlen Erdoğan odur.

  – ARA TAKSİM –

Âsaf’ın mikdarını bilmez Süleyman olmayan
Bilmez insan kadrini âlemde insan olmayan

  • Vefakat 76 milyon halkımız, 40 küsür milyon seçmenimiz hayvanlar kadar anlayışlı değil. “Makarnam sarı bağlar”, dağıttığımız kolileri anlatsam kamyonlar ağlar.
  • Çözü-m sürecini herkes her istediği gibi anlayabilir gözüm. Belkim mala – davara faydası vardır. Belki 2 sene önce saatleri duran ve şampiyonluk hummasına yakalanan Trabzonlu taraftarlara da faydalı olabilir.

Yayınımız burada sona ermekte ve muhabirimiz Veciz Akıllı malûm kuyudan bildirmekte sayın seyirciler. “Akılları serbest pazara çıkarmışlar, herkes kendi aklını beğenmiş” sayın seyirciler. “Nazar olmayan tek şey akılmış” sayın seyirciler; zira kimse kimsenin (hatta Ajda Pekkan‘ın) aklını beğenmezmiş.

Sakın bu yazıyı facebooktan macebooktan beğen‘meyin ha! Paylaş‘anın da aklına şaşayım.