Silah Bırakmanın Karşılığı Nedir?

44

Öcala’nla görüşen şerefsizdir dediler,kapatmaya çalıştılar ama olmadı. Biz görüşmüyoruz devlet herkesle görüşür dediler.Arkasından görüşende şerefsizdir, diyende şerefsizdir dediler, halkın nabzını ölçtüler. Daha sonra MİT Müsteşarı ile görüşmeler, Oslo görüşmeleri derken herşey açığa çıktı ve netleşti. MİT Müsteşarı Başbakan’ın adına! Onun özel temsilcisi olarak! Ne söylemişse hepsi başbakana ait sözler… Bu durumda Apo’nun ayağına gidilerek onunla kim görüşmüş oluyor?
Terörle bir yere varılamaz denip duruldu. Ancak sonuç olarak terörle bir yere varıldı zannediyorum. Terörün vardığı nokta, bu iktidarın Öcalan’ın ayağına gitmesidir. AKP İKTİDARI TERÖR ÖRGÜTÜ KARŞISINDA DİZ ÇÖKÜP;BEYAZ BAYRAK AÇMIŞTIR. Şu anki gelinen nokta budur. Apo ile pazarlık resmen yapılıyor. Amaç nihai çözüm almakmış sonuca ulaşmakmış. Ancak Karayılan dağdan hırlayarak siz Apo’yu bırakmazsanız biz de silahları bırakmayız diyor. Bu silahların bir nedeni var. Hükümet önce Öcalan’ın önünü açsın diyor Karayılan. Oslo’da 8 maddelik bir yol haritası ortaya koyan PKK-MİT görüşmesi Karayılan’a hatırlatılınca Karayılan diyor ki esas önemli olan silahlı güçlerdir. Bizim direk Öcalan’la diyalogda olmamız gereklidir. Demek ki PKK’nın birşeyler almadan silah bırakması söz konusu değildir. Hükümetle hainler arasında yapılan görüşmelerde acaba hangi tavizler verildi şimdiye kadar? Milletin uyutulduğu açıkça ortada, bunu geri zekalılar bile anlayabilir.
Peki neler istiyor PKK? En başta Demokratik Özerklik…Kendi savunma güçleri…PKK bayrağı denen paçavraların resmi dairelere asılması…Ana dilde eğitim…O bölgede vergileri onların toplaması… Ve daha birçok istek sıralayabiliriz. Yani onların çözümü nedir diye sadede gelirsek? Bağımsızlık ve Büyük Kürdistan’ı kurmak.

İyi güzelde sade bununla iş bitmiyor. İsrail, ABD, Avrupa ülkeleri sırada karga leş bekler gibi bekliyorlar. Çanakkale ve Sarıkamış ile ilgili belgeselleri izleyenler, ilgili resimlere bakanlar, Şehit aileleri bu ülkeyi sevenler, Üniter yapımızın üzerine titreyen Türk Milletine, bu gizli anlaşmalar, görüşmeler yapılırken birşey danışıldı mı?

Bazıları diyo ya verin oraları kurtulalım. Kimin toprağını kime veriyorsunuz? Yukarıda birileri ağlayıp sızlıyo, güya kardeşlik adına… Bu aymazlıkları ancak dünyadan haberi olmayan,sadece midesini düşünen soysuzlara yutturabilirsiniz. Bu ülkede 5 kg çiçek yağına kanamayacak kadar şerefli, gururlu,haysiyetli insanlar da vardır. Hiç kimse bir çakıl taşını hainlere veremez bu bilinmelidir. 
Hükümetin girdiği bu ikinci açılım görüşmelerine Kılıçdaroğlu’nun destek vermesi ise çok acı… Artık AKP içindeki ver kurtulçu Kürtçüler cenahının keyfine diyecek yok. Nasıl olsa muhalefetin büyük kanadı da desteğini vermiş durumda. Zaten PKK’lılar solun eski tüfek arkadaşları değil midir? Bazı CHP milletvekilleri gidip tıpkı BDP’liler gibi pk’ lılarla görüşmediler mi? Tunceli milletvekilinin pk’ lılarla ilgili sözlerini herkes biliyor.

Öldürülen bazı militanlar bu cenahtakilerin çocukları çıkmadı mı? Daha geçenlerde Üniversitelerde baltalarla sadece okumaya gelen vatanını seven öğrencilere saldıran PKK’lılara, sol öğrenci gurupları destek vermedi mi? CHP’li dostlarımız bu gelişmelerle ilgili şapkalarını önlerine koyup düşünmelidirler. Altıbin küsür militana karşı, 70 milyonluk bu millet, beceriksizce, basiretsizce bu ülkeyi yönetenler yüzünden teslim mi olacak?
Kandilden gelen son bilgi ise 2013 yılı mücadelenin tırmanacağı yıl olacak haberidir. Ortadoğu’nun bu karışık girizgahında PKK’nın Öcalan emretse bile silah bırakmasını düşünmek saflık değil midir? Hükümet verdiği tavizleri saklıyor. Örneğin Anayasadaki vatandaşlık tanımı kaldırılacak ”TÜRK ” sözcüğü yerine ”Türkiyeli ”sözcüğü konulacakmış. Bunlar yapılıyor diye PKK dağdan silahını bırakıp iner mi?

Zaman, bu gizli pazarlıkların içeriğini gösterecektir. Bu millet yapılanları iyi görmeli, şimdiye kadar yutturulan yalanlara ek olarak yeni hile ve yalanları bu millet yutmamalı. Silah bırakmanın karşılığı nedir? Bu sorunun cevabını herkes düşünmelidir!!!