Ramazanla Birlikte Türk Milleti’nin Moral ve Heyecana İhtiyacı Var

73

Türk Milleti Büyük devletler kuran  büyük millettir. Kurduğu devletler yetmiş iki milleti bağrına basmış  ve onları adaletle yönetmiştir. Avrupa’yı aydınlatan  Türkler onların  Amerika’ya giderek  bugünkü   Amerika devletlerinin  kurulmasına vesile olmuşlardır. Devletle  her canlı  gibi  yaşarlar  ölürler.  Yıkılan  Türk devletlerinin hepsi  yönetimin gevşekliği iç ve dış düşmanların işbirliği sonucu muhtelif oyunlarla yıkılmıştır. Bir devlette birlik beraberlik bozulunca  o devletin  milletin başına her şey gelebilir.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN YENEMİYECEĞİ HİÇBİR GÜÇLÜK YOKTUR…
Son günlerin moda kelimesi  AÇILIM…
Açılımı biz onlardan iyi biliyoruz. Onun için. Sormak gerekiyor gerçekten sen ne yöne açılıyorsun…
Türk Milleti’nin  refahını mı artırıyorsun.?
Türkiye’de Teknolojinin gelişimini mi sağlıyorsun?
İşsizliği mi azaltıyorsun. Emeklilere verdiğin  zamma bakıp  hiç düşünüyor musun.?
Yığılma yeri haline gelen  büyük şehirleri  çağdaş uygarlık seviyesine mi  çıkarıyorsun.?
Esnafın, çiftçinin  ekonomik sosyal  durumunda bir iyileştirmemi yapıyorsun.?

Milli Birlik ve beraberliğin  canlı tutulması için  bir faaliyet mi yapıyorsun.?
Güçlü millet, güçlü  devlet   yolunda  ne gibi çalışmalar yapıyorsun ?
Hindistan’da bile  yirmi bir  nükleer santral  varken,   Türkiye’de  niye bir tane yok.?
Füze çağında yaşıyoruz. Milletler çeşitli özellikte  Füzeler  geliştirirken  biz ne yapıyoruz.?
Ne olduğu  belirsiz  itirafçıların  ağzına bakmayıp  devlet görevlilerini incitmiyor musun?
Dört işlemle yapılacak  Doğal GAZ hesaplarını  iyi yapıp İRAN’a  yüz milyonlarca  dolar vermemeyi düşünüyor musun.?
Önümüzdeki kış sezonunda  vatandaşa  uygun fiyatla  doğal gaz vermeyi  düşünüyor musun.?
Yönetenlerin  açılacakları  yönü iyi tespit etmeleri  gerekiyor. Hasbel kader  devletin  mevki ve makamlarında  olan  değerli yöneticilerimiz  yarın büyük vebal altında kalabilirler. Hiçbir  makam  baki değildir………..

ABD  yetmiş iki  milletten  meydana gelmiştir. Her bir vatandaş ben Amerikalıyım der. Üstünde  güneş batmayan İngiliz topluluğu devletlerin de vatandaşlar aynı şekilde. Almanya’daki  bir  zenci de ben Almanım der. Belçika’da yaşayan bir Kosovalı ben Türküm diyor. Sordum  sen nasıl  Türk oluyorsun diye (Türkçe birkaç kelime biliyor)  adam  o kadar güzel izah ediyor ki  şaşarsın. Türklüğün  bir  kültür,  bir Millet olduğunu   Kosovalı  bana çok iyi anlattı. Sırplarda  Avrupalı da onlara Türk dermiş.

İşbirlikçi, dış devletlere  hizmet eden insanlar, guruplar  her zaman olmuştur. Söz konusu  işbirlikçilerin ırkları muhtelif olabilir…Türk Milleti’nin aleyhinde işbirliği yapanların  birçoğunu  vatandaşlar  tanıyor. Devletimiz mutlaka  bunların tamamını tanıyor.

Devlet : Bir Bostancının  bostanını  zararlı otlardan, haşereden,  kargalardan, domuzdan   v.b  bütün  zararlılardan ( iç ve dış )  koruduğu   gibi, Milletini, vatandaşlarını, dinini, kültürünü korumalı, hizmet edenleri ödüllendirmeli, milli heyecan, milli ruhu sürekli canlı tutmalıdır.

 Devletin  gücü ve otoritesi Türk Milleti’nin bölünmez bir bütün olduğunu, Türkiye’de  devletten başka bir  otoritenin olmadığını fiilen göstermeli ve yaşatmalıdır.

Dünyada Kürt vatandaşlarımızı  en çok seven yine  Tür vatandaşlarımızdır. Kürt kardeşlerimiz de devletine milletine bağlıdır. Atatürk döneminde de, Son yıllarda da  On binlerce  kilometre uzaktan gelen  ABD ve İngiltere, AB  menfaatleri doğrultusunda  işbirlikçi Kürtleri kullanmakta ve Ülkemize zarar vermektedir. Milyonlarca can yok olmakta  geride acı yaralı karışık bir topluluk kalmaktadır.

İT ÜRÜR (HAVLAR ) KERVAN YÜRÜR:

Lütfen  Dünyanın, gündemindeki  Ülkemizin gündeminde olan Sosyal ve Teknik  konulara dönelim. Gerçek problemlerimizi elbirliği ile çözelim.

Devletler, Milletler  güçleri  oranında saygı görür ve yaşarlar. Yaşayacaksak, Mazlum  milletlere destek çıkacaksak güçlü olmak zorundayız.

Güçlü T.C Uygurlara da Afrika’da açlıktan ölen insanlara da   Diğer mazlum  Milletlere de güçlü destek  verebilir.

Ramazan  ayının  Bütün Türk ve İslam Alemine hayırlar getirmesini, onlara  Bilimin ışığında  yürümelerini, Dünyada  kendilerine yakışan BM’lerde yetkili konuma gelmelerini, varlıklarını HAK yolunda, İnsanlığın mutluluğu için harcamalarını nasip etmesini temenni ederim