Kandil Dağı

63

Kandil dağı devamlı olarak Türkiye’nin gündeminde,  teröristlerin yönetildiği bir dağ ne verimli bir dağ Türkiye’deki gençleri dağa çıkarıyorlar, eğitiyorlar tam bir acımasız terörist olduktan sonrada tekrar eylem için Türkiye’ye gönderiyorlar. Bu eğitilmiş teröristlerde Türkiye’nin her tarafında acımasızca Asker, Polis, Öğretmen, Sağlık Memuru ayrımı yapmadan öldürüyor, bombalıyor ve yakalanmadan tekrar kandil dağına çıkabiliyorlar.

Bende merak ettim kandil ne demektir. Kandil dağı nerede?

Önce sözlükte ” kandil ” ne demektir ona baktım. Birinci manası çok sarhoş demek, ikinci manası kandil gecesi, üçüncü manası da içinde sıvı bir yağ ve fitil bulunan kaptan oluşmuş aydınlaşma gereci gibi manaları vardır.

Sonra araştırdım kandil dağı nerede diye çünkü senelerce kandil dağını bombaladık bütün mağaraları yerle bir ettik teröristlere büyük kayıplar verdik sözlerini gazetelerde ve görsel medyada çok dinledik.

Hemen aklıma terörist Murat Karayılan ve Cemil Bayık geldi. Bunların kandil dağında olduğu ve teröristleri yönetip yetiştirdiğini biliyoruz. Ancak bu kadar bombalar bu kadar takip sonucu bu iki teröriste nasıl ulaşamadık hep merak ettim. Bunlar görünmez adam değiller bunlar bombalara karşı efsunlanmış kişiler değil öyleyse nedir? Bunlar Ankara’da kırmızı halılarla karşıladığımız Barzani’nin koruması altında ve Kuzey Irakta malikânelerde yaşayan teröristler. Avrupa’dan ve Türkiye’den toplanan paralar bunlara ulaşıyor. Onlarda malikânelerinde Barzani’nin güvencesi altında rahatça yaşayıp Türkiye’yi kana bulamaya devam ediyorlar.

Bu kişiler Türkiye’de aranan kişiler yerleri biliniyor ama kimse Barzani’den bunları istemiyor. İstese de Barzani kesinlikle iade etmez.

Teröristbaşının ” sizin elinizde de esirler var bizim elimizde de esirler var buları değiştirebiliriz” ” ben af istemiyorum, ben ev hapsi istemiyorum, ben özgürlük istiyorum. Bunlar gerçekleşmezse 50 bin kişilik bir kuvvetle çarpışmaya başlarız” diye tehditler savurmuş ve neticede bir heyet kurularak bu heyetteki kişiler hepside Türkiye’de Cumhuriyete karşı Türk düşmanlığı yapan derneklerin başkanları ve BDP’liler esir alınan kamu görevlilerini almaya giden bu heyete esirleri teslim etmek için getiren kişi Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 7 Askerimizi şehit eden saldırının sorumlusu SÜLEYMAN ŞAHİN olduğu gazetelerde resimleriyle teslim anı gösterilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine bu sahneler hiç yakışmamaktadır. Olsa olsa bu sahnelere izin verenler ve bundan ümit bekleyenler kandil kelimesinin bir manası da olan çok sarhoş olduklarını düşünmek gerek.

Bu sarhoşlukta ancak açılım sarhoşluğudur diye düşünüyorum.