Abim Damat Oldu, Sırada Diğer Abime Geldi

65

Başlıkta yazdığım gibi Yasin Abim evlendi. Bugün evlendirdik…Yani 09.09.12 tarihinde.. Bende size bu olayı sabahtan başlayıp akşama kadar anlatmak istiyorum. Umarım okurken sıkılmazsınız.

Trabzon’dan gelen misafirleri anneannemlerde ağırladık. Biz annem babam ve ben 1 gün önceden Hereke’den  Adapazarı’na gitmiştik. E haliyle önemli misafirler geliyor, iyi ağırlamak lazım.

Yoldan geç geldiğimiz için ben hemen kuzenim Feyza’nın yatağında uyumuşum. Veee sabah  oldu. Feyza’nın kardeşi Enes odaya girmiş sabahın 9 unda “ablaaa ayşegüll ablaa” diye bizi uyandırmaya çalışıyordu. Feyza ise yanında top patlatsan uyanmaz cinsdendir. Bende hemen uyandım, haliyle çok kızmıştım “noldu Enes sabahın köründe niye bağırıyorsun?!”dedim. O da “Sizin dünürler erken gelecekmişler ondan ” dedi. Bende hemen Feyza’yı uyandırmaya koyuldum. Zor bela kalktı, kahvaltı yaptık ve hemen evi düzenlemeye başladık.

Sonra misafirler geldi ve gelirken Trabzon’da olan düğünümüzün CD’sini almışlar onları izledik. Zaten hemende akşam olmuştu. Yol yorgunu misafirler erken yatmak isteyince biz de erken yattık. Yatmak için yan ev olan dayım ve büyükyengelerin(ben büyükanne diyorum) oturdukları eve gittik.

..Ve biz kuzenlerle düğünü erken başlattık, daha doğrusu prova yaptık.Horon öğrettim onlara. 😀 Ve sonra  bizde yattık.Sabah,bu sefer diğer kuzenim olan Elif bizi uyandırıyordu.Ben kalkınca Feyza’yı uyandırmaya çalıştık.Zar zor uyandırdık.Ve hemen kahvaltı yapıp kuaföre gittik. Kuaförde de işimiz bittikten sonra üstümüzü filan giyindik.

Sonra düğünümüzün olcağı yer (Bahçesaray’a) geldik. Gülşah Halamlar erkenden gelmişler, bizi karşıladılar. Sonra Aybala’yla etrafı gezindik ama pek de kolay olmadı. Çünkü gelen bütün misafirlere “hoşgeldiniz” diyorduk. Böylece salon dolmaya başladı. Bizde yani arkdaşımla beraber gelin odasına girdik. Ortam çok rahattı klimalı bir yerdi. Orda arkadaşımla beraber fotoğraf çekildik.

Tam çıktık gelin arabası ve yengem (gelin) girmek üzereydiler. Koşarak çıktık ordan.Sonra ise yemek filan yedik ve ben tanıdığım misafirlere hoşgeldiniz demeye devam ediyordum. Ve Kocaeli Aydınlar Ocağı grubuyla tokalaştık. Hasan Amca, ben, Aybala ve Ahsen Amca ile fotoğraf çektirdik. Fotoğrafımızın başlığı ise “Sitemizin Yazarları”.

Ardından nikah memuru geldi nikah kıyılmaya başlandı. Ve benim tek düşündüğüm şey yengemin abimin ayağına bascak mıydı yoksa basmıcak mıydı?merak içindeydim. Ve yengem herhalde abime kıymadı ve basmadı :D.

Sonra sahte pasta kesildi. Ondan sonra ise bir akrabamızın hocalığını yaptığı folklör ekibi gösterisini sundu. Ve gösteri bittikten sonra kemençe eşliğinde horon tepmeye başladık yani ekip ilk başta başladı biz aralara girdik. Ve oyun faslı başladı. Bir güzel kurtlarımızı döktük.Biz kurtlarımıza el sallarken giden misafirlerde bize el sallıyordu.Ve böylece 1 günlük eğlenceli ve yorucu günümüz bitti.   

Artık Hasan Amca bana, yazı yaz demekten bıktı. Çünkü bugün hiç yazı kelimesi duymadım. Hasan Amca diğer yazamadığım yazılar için gerçekten özür dilerim.Umarım bu diğerlerini telafi eder.

Saygılarımla