‘Yine de Şahlanıyor Aman!’

131

“Kişi bile sözün demini
Demeye sözün kemini
Şu cihan cehennemini
Dokuz uçmağ ede bir söz”

Türk Milleti‘ndenim, İslâm Ümmeti‘ndenim, Dünya Medeniyeti‘ndenim. Hayatımı bir ideale adamışım. Varsa sermayem budur.

Devletimin terakki, milletimin beka davası partilerin – pırtıların, ideolojilerin –mideolojilerin çok üstündedir. En çok hesap en yakından sorulur.

Tarihçinin tarihe not düşme alışkanlığı bağlamında 2019‘a hitaben derim ki ‘Bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösterir‘.

Van Ümit: Suriye sınırındaki barikatların ve vizenin kaldırılması Türkiye Cumhuriyeti‘nin tarihî misyonuna ve gelecek kurgusuna yapılmış bir güzel atıftır. Devamen muhakkak Ovacık Sınır Kapısı açılarak Türkmenlere sunî teneffüs yapılmalıdır.,

Tu Ümit: ‘Halkımız istiyor‘ diye İsrail‘in ortak tatbikattan çıkarılması. Davosvari şov dahi olsa neticede diplomasiden milletin sinesine yol olur.

Yahudîlerden aldığımız Üstün Cesaret Madalyası, insansız savaş uçağı anlaşmalarımız, GAP‘taki ortak yatırımlarımız, Manavgat ve Çoruh‘da sattıklarımız, Kuzey Irak‘ı ‘Kürdisrail‘ yaptığımız bir yana hareketin iyisi berekettir.

Akabinde ve detayında ‘Stratejik Derinlik‘in yazarı Ahmet Davutoğlu‘nun Filistin‘de, Gazze‘de olan bitenden kendini her gün sorumlu görmesine şapka çıkarıyorum.

Mademki şapkasız konuşulabiliyor ve bizim istemediğimiz bir tatbikat yapılmayabiliyor öyleyse salvoları sancak tarafından gönderiyorum:

1. Irak’ta Müslüman kardeşimi yıllardır gözümün içine baka baka ve yanıbaşımda milyon milyon öldüren, milyon milyon sakat bırakan, milyon milyon milyon tecavüz eden Coni’lerden ve işbirlikçilerinden nefret ediyorum. Bu konuda Hükümetimizin öncülüğünde dinî teşekküllerimizin de katkı vereceği bir ‘Buğz Kampanyası‘ düzenleyebilir misiniz?

2. Afganistan’a da aynı uğursuzlukları taşıyan Müttefik şer güçlerin öldüreceği, sakat bırakacağı her mü’min ve mü’mine için ciddi manada vebal alıyoruz. TRT -1‘den canlı olarak ‘Afganistan nire, Vaşington nire‘ konulu şiir okuma yarışmaları yapabilir miyiz?

3. 5 bin yıllık mazisi olan, İslâmiyet‘in 9 asır bayraktarlığını yapmış ve 16 büyük imparatorluk kurmuş olan bir milletin 17. büyük devletinin Yöneticisinin Amerika‘yı suyolu haline getirmesini milletçe istemiyoruz. İllâ mecburiyet varsa Obama’ya selâmını göndersin yeter.

4. ‘İki devlet, bir millet‘ olduğumuz Azerilere ve onların da ay-yıldızlı bayrağına hürmetsizlik ettireceğime kolumu kırarım daha iyi. 73 milyonu 2,5 milyonluk Ermenistan’la eşitlemek Türk Dünyası’nda takımı küme düşürmektir. Bize sorulmadan açılım – maç‘ılım yapılmaması ve sınır kapıları üzerinde zar atılmamasını talep ediyorum.

Cin şişeden çıktı. Ben Alâattin‘e nöbet yazıyorum. İmza; Türk Milleti.