Yeni İkna Odaları: Basın

27

Türk Milleti; başına gelecekler konusunda ikna edilmeye çalışılıyor. Bu ikna işine soyunanlardan biri de ne olduğu malum, basınımız.
Yandaş basının hangi görevi ifa ettiğini artık hepimiz biliyoruz. Ancak buna karşılık Türk Milletinin direnç noktasını oluşturan insanların takip ettiği medyayı mercek altına almak gerekir.

Siz öyle Başbakan’ın bunlara kızdığına falan bakmayın. Bunlar çoktan R. T. Erdoğan ile aynı kayığa binmişler ve birlikte gidiyorlar. Yaptıkları kavga, kayıkçı kavgası.

Gelin isterseniz bu medyanın yaptıklarına bir bakalım.

Okur kitlesinin çoğunluğunu cumhuriyetçi, laik, demokrat, hukukun üstünlüğüne inanmış, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, milliyetsever, vatansever vs. insanlarımızın oluşturduğunu zannettiğim Hürriyet Gazetesinde Fatih Çekirge soruyor “AKP – CHP koalisyonu olur mu?” Aynı gün Hürriyet Gazetesi manşetinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ben samimiyim bir haftada Meclis’ten geçiririz.”  diye yeni anayasa değişikliğini gündeme taşıyor.

Sahi kuzum nereden çıktı bu AKP – CHP koalisyonu lafı ve bir haftada şip şak anayasa değişikliği?

CHP olarak AKP ile neleri bir haftada değiştireceksiniz? Ya da Fatih Çekirge’nin önerdiği gibi AKP – CHP koalisyonu ile neler yapılması düşünülüyor?

Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkçenin bayramı olarak ilan ettiği 27 Eylül günü, Fatih Çekirge’nin aynı yazısında, Türk toplumuna; CHP’li Arıncak İlçe Başkanının Türkçe bilmediği için Kılıçdaroğlu ile konuşamadığını vurgulaması bir tesadüf mü?

Yahu Fatih Çekirge kimi kandırıyor? Türkçeyi bilmemek ayrı, bilmesine rağmen ideolojik bir şuurla konuşmamak ayrı. Siz CHP’li İlçe Başkanının Türkçe bilmediği için CHP Genel Başkanı ile konuşmadığı konusunda niye Türk toplumunu yanıltıyor ve algı oluşturuyorsunuz?

Türk Dil Bayramında aynı grubun gazetesi Radikal “Dersimiz Anadil” diye bir başlık atıyor. Bu haber, bazı akademisyenler, sendika ve STK temsilcilerinin açıklamaları ile destekleniyor.

Radikal, haberin ana temasında “eğitim kürtçeyle çift dilli hale gelebilir”i işliyor. Dikkat edin zamanlama Türk Dil Bayramına denk getiriliyor.

Kim var bu gazetenin başında; Eyüp Can Sağlık. Zaman Gazetesinden Hürriyet’e transfer edilen geleceğin parlak gazetecisi. Hem de Elif Şafak isimli çok ünlü(!) Orhan Pamukvari romancımızın eşi.

Yine aynı gün DTP’nin eski eş başkanı ve siyasi yasaklı Ahmet Türk “kurs bize yetmez anadil eğitimi şart” diyor ve ekliyor “biz dilin kamusal alanda kullanılabilir hale gelmesini istiyoruz.”

Bunların hepsi güzel, Türkçemizi büyük törenlerle halkımızla paylaşmamız gereken Türk Dil Bayramında oluyor. Ne anlamlı tesadüf değil mi?

Yine Doğan grubunun kalemşörlerinden ve kürt meselesine ilgisi ile maruf Mustafa Akyol’un muhterem pederi Taha Akyol iktidar yandaşı Star gazetesine MHP’yi değerlendiriyor.

Ona göre MHP günümüzün gerisinde. Üretemiyor, çözemiyor, anlamıyor adeta bir politik batağa saplanıp kalmış. Değerlendirmelerinin odak noktası; MHP’den bir şey olmaz, ileriye bakalım. İleride ne var; birincisi başarılı bir AKP, ikincisi de nispeten başarılı bir CHP. Zaten Fatih Çekirge’de soruyor, AKP – CHP koalisyonu olur mu? Bana göre bu zevat ve onların efendileri istiyorsa bal gibi olur.

Bunlar böyle yazıyorlar ya; konunun muhatapları olan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ne tesadüf, hemen aynı gün Ankara’da  TESK’in kongresinde baş başa görüşüverdiler. Konu “başörtüsü.”  Böylece iki genel başkan milliyetçi – muhafazakar Türk Milletinin önüne çıtır bir konuyla çıkmış oluyorlar. Darısı sözde kürt meselesi, demokratik açılım, genel af gibi müzmin sorunların başına.

Kılıçdaroğlu bilmelidir ki; adama sorarlar: 411 milletvekili bu konuyu çözerken sen neredeydin? CHP Anayasa Mahkemesine giderken o başvuruda imzan var mıydı, yok muydu? diye.

Ancak bunlar geride kalmıştır. Şimdi küresel güçler emellerine ulaşmak için AKP – CHP koalisyonu istemektedir. Onun için hatırlanmaması gereken konuların üstü örtülmeli ve AKP – CHP ortaklığının yaratacağı sinerji ile böyle bir ortaklıkla Türkiye’nin atlayacağı çağ ötesi durum tartışılmalı ve halkımız buna hazırlanmalıdır!!!

Başörtüsü gibi hassas bir konuda mütedeyyin insanların gönlü alınacak ve sorun çözülecek sıra Türkiye’nin çözülmesine gelecektir.

Çünkü Türkiye’yi ayrıştırarak çözmek ve Türk Milletini köleleştirmek isteyenler, biliyorlar ki CHP’ye oy veren milletsever, vatansever insanların desteği olmadan ve onlar ikna edilmeden bunu başaramazlar.

Bunun için algı metodunu kullanarak toplumsal zihni bloke edip ülke yönetimini arzuladıkları gibi gerçekleştirmek istiyorlar. Hürriyet’te Fatih Çekirge’nin AKP – CHP koalisyonu teklif: Radikal’in anadil tartışmasını manşete taşıması, sözde ateşkesin uzatılması, BDP ve AKP’nin gizli mi, açık mı olduğu anlaşılamayan görüşmeleri, referandum sonrası MHP’ye yapılan tasfiye saldırılarından sonra kürtçü ve mezhepçi bir kimliğe bürünmede epey yol alan CHP’nin yeni anayasa için AKP’ye kur yapması, Fatih Altaylı’nın bölücü terörle barıştan(!) bahsetmesi, bize yakın gelecekte başımıza geleceklerin ipuçlarını veriyor.

Onun için sizi ikna etmek görevi, basının size yakın olduğunu sandığınız ve de milli devlet yanlısı gibi gözükenlere verilmiş durumda. Eğer Türk Milletini böyle ikna edebilirlerse bunu da deneyerek biraraya gelmez denilenleri bir araya getireceklerdir.

Tarihe bir notta biz düşmüş olalım. Yarın dönüp bakarız…