Unutulmayan İnsanlar

43

 

Dünyada insanlar vardır bir sözleriyle meşhur olurlar. İnsanlar vardır, çok çalışırlar, çok şey üretirler ancak adlarını sanlarını kimse bilmez.

Dedem Oğuz Kağan derki Ey Türk Milleti üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe senin ılını ve töreni kim bozabilir. Ey Türk titre ve kendine dön. Bu söz onu unutulmaz yapmıştır.

Dedem Alpaslan Malazgirt’te tarih yazmış ve Türk Milletinin Anadolu da yerleşmesini sağlamıştır.

Dedem Osman Gazi, bütün Türk Beyliklerini birleştirerek Osmanlı İmparatorluğunu kurmuş ve unutulmazlar arasında yerini almıştır.

Dedem Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında fethedilemez denen İstanbul’u Fethetmiş ve çağ kapayıp yeni bir çağ açmış unutulmaz olmuştur.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk İmparatorluğun çökmesinden sonra Türkiye Cumhuriyetini kurmuş ve tarihte unutulmaz olmuştur.

Akşemsettin, Molla Gürani, Şeyh Edebali, Mevlana, Evliya Çelebi ilim adamı olarak unutulmazlar arasında yerlerini almışlardır.

Mehmet Akif İstiklal Marşımızı yazarak unutulmazlar arasında yerini almıştır.

Gaspıralı İsmail dilde, fikirde, işte birlik çağrısı yaparak Türklerin birlik olma, beraber olma yolunu göstererek unutulmazlar arasında yerini almıştır.

Ziya Gökalp büyük Türk düşünürü, Türkleşmek, İslamlaşmak, muasırlaşmak sözüyle tarihteki yerini almıştır.

Arşimet suyun kaldırma kuvvetini bularak insanlığa hizmeti unutulmaz olmuştur. Edison dünyayı aydınlatan elektriği bularak ilim dünyasında unutulmaz olmuştur.

Eflatun, Aristo, Sokrat gibi ilim adamları da düşünceleri ve sözleriyle tarihe ışık tutmuşlar ve unutulmaz olmuşlardır..

Rauf Denktaş, Kıbrıs Türklerinin bağımsızlık mücadelesini yıllarca vermiş ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini kurarak ismini unutulmazlar listesine yazdırmıştır.

Napolyon “Para, Para, Para” demiş ekonominin sırrını çözmüş bu söz Napolyon’u unutulmaz yapmıştır.

MANDELA Güney Afrika’da bağımsızlık savaşı başlatan 28 sene Cezaevlerinde kalmış sonunda Güney Afrika Cumhurbaşkanı olarak unutulmazlar arasında yerini almıştır.

Yezit Peygamberimizin torunlarını ve Hazreti Ali’nin oğlu Hasan ve Hüseyin’i öldürmüş tarihe bu şekilde geçmiş ve nefretle anılan unutulmazlar arasına girmiştir.

Maceracı ve çılgın Neron Roma’yı ve tarihi yakmış, insanlığı mahvetmiş, oturmuş zevkle seyretmiş ve unutulmazlar arasında yerini almıştır.

 

Teröristbaşı Öcalan Türkiye’yi bölmek ve parçalamak için Teşkilat kurmuş 35 bin kişinin katili olmuş, ismi BEBEK katili olarak anılır olmuş. Öcalan da unutulmazlar arasında bu unvanla yerini almıştır. Türk Milleti onu nefretle hatırlamaktadır. Ancak açılım uğruna bebek katilinin ismi İmralı olarak söylenmeye başlanmıştır.

Yüce Allah büyük Türk Milletini korusun ve yüceltsin.