“ Orda Bir Köy Var Uzakta ”

45

 

Gitmesek de, görmesek de o zulüm bizim vebalimizdir. Köy / mahalle kahvesine hitap eden kasaba / varoş politikacılarına mahkûm olmak müebbet halimizdir.

Karabağ‘da Ermeniler soykırım yaptı ama Türkiye olarak hala soykırımı tanımadık. Yarın (2015‘te) “biz yapmadık, bize yapıldı” korosuna çok ortakçı ararız. Kardeşiniz arazisine ne ekersen kendi tarlanda onu bulursun.

Serj Sarkisyan hazretlerini bu süreçte daha iyi tanıdık. Hocalı kırımının kumandanı olarak pek tanıyamamıştık. 2 maç, 1 haç; Gül’lük Gül’istanlık geçinip gidiyoruz.

Sürüyordu, Çeçen cihadı ne oldu? Özelleştirilerek Ruslara mı satıldı? İstanbul’un göbeğinde hemi de Başbakanın tuttuğu takımın semtinde Çeçen generaller güpegündüz Rus kurşunlarına bırakıldı. 2 TOKİ, 1 TİKA; Ramzan Kadirov‘la can ciğer Moskova sarması.

Şarkılardan fal tuttum; Afganistan’da bu kaçıncı işgal, inan unuttum. Emperyalizm, Afgan dağlarından Kuzey Pakistan‘a muhtelif çap ve markada bomba / zulüm tertibatı olarak yağıyor; Başbakanlığa bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nden tık yok.

Afganistan, Çeçenistan, Libya’dan abd’ün-dolar mücahidlerini tavlayıp Suriye sınırına kovalamak mıdır cihad? Biz yaptık, çok da güzel old; adına Millî Mücadele / Kurtuluş Savaşı dedik, 90 yıllık fotoğrafta zafer edasıyla gülümsedik. Esad, iç ve dış düşmanlara karşı bağımsızlığı ve ülke bütünlüğünü savununca niye terör oluyor da İstiklâl Savaşı olmuyor? Hoca Nasrettin‘in dediği gibi azmettiricinin, provokatörün, fitne-fesatçının ve tetikçinin hiç mi suçu yok?

Ya Irak? Orda bir zulüm vardı, ıraksak mercekteki Bağdat‘ta, Basra‘da ve Kerkük‘te; ne oldu, bitti mi? 2,5 milyon Müslüman komşu ve kardeş Irak’lı toprak altına gitti mi? Dow Jones‘una kurban olduğumuz ülkenin Conileri 1 milyon bacımıza, anamıza tecavüz etti mi, etmedi mi?

Kaçı kaç liradan 2 milyon yetim çığlığı? Kur değeri sabit 4 milyon mülteci yüreği; yok mu alan?

Ne güzel iş, yürüyüş kararı gibi Amerika‘dan sipariş: “Cihad yapılacak; yap!” o vakte kadar yan gel, yat. Çocuklarınız orda rehin diye midir Pentagon‘a, Vaşington‘a bu biat? Arada 2 İsrail repliği, Gazze sufleli.. Ye Hababam ye! Hamas‘la El-Fetih‘in İsrail’le anlaşmak için anlaşmazlığından sana ne?

Havamız nasıl, bizim oralarda buna dış politika diyorlar Bay Bekri Mustafa. İmdi

İbrahim Sadri‘den “Ve en önce biz varacağız Arasat’a kardeşlerim
Gideceğiz ve en önce biz
Havzın yanında bekleyen Peygamber’in yanına
Çünkü biz Cihadı alnımızın çatına vurduk
Önce şehadeti koyduk her sabah duamızın başına”
desek kumar oynuyoruz zannedecekler. “Hayat, iman ve cihad; alnımızın yazısı” desek frekans lisansı soracaklar. Bari erken giderek belki de en iyisinin yapan ACZarifoğlu‘ndan patlatalım da görgü şahidi kalmasın:

“Bir iki tank çer çöp olmuş gözüne perde 
Petrol ya da banker sellerinde boğuluyorsun
Başını eğmiş zalimleri dinlersin
Dersin lokmam ellerinde”

Son soru:  Hangi dinin peygamberi “Cihadın en üst derecesi zalim yöneticiye karşı hakkı söylemektir” demiş?