Türk Milleti’nin Dilinden Anlamak!

32

Akil İnsanlar Heyetinden Ahmet denen bir zat “Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor” demiş… Bir “Akil Adamla” aynı düşünceyi paylaşacağım aklımın ucuna gelmezdi. Bu süreci hayvanlar anlar ama insanlık vicdanı taşıyan kimse anlamaz diyorsunuz öyle mi?

Buyurun buradan yakın efendiler… Bu PKK ya hürriyet sürecini, ülkenin bölünme sürecini,biz insanlar anlayamıyoruz da hayvanlar anlıyormuş. Elbet de doğrudur,insanımıza vahşi hayvan gibi saldıranlar ve onlar gibi düşünenler,yapılan bu davranışları biz normal insanlardan daha iyi anlamaları lazım.

AKP kurulduğundan beri palazlanan bu kardeşler,daha önceleri hiçbir yerde yokken birden bire ortaya çıkmışlar, adam olmuşlarda,beyanat da veriyorlar. AKP iktidardan maazallah bir düşse ertesi gün bunlarda yerle bir olacaklar,bu kesindir. Menfaat ilişkileri bitince bu din tüccarları hemen bir ticaret kapısına kapılanıp,orada kapital sendikacılık yapmaya devam ederler.Biz hiçbir menfaat beklemeden bu milletin sesi olmaya devam ederiz,edeceğiz.
Tehdit, kandırma,tayin yapma sözleri verme,idareci yapma sözleri vermelerle, insanları yıldırarak, ayırarak, sülükler gibi yapışarak,korkutarak sendikalarına üye yapan bu adamlar,Türkiye’nin hangi gerçeğini biliyorlar da,akıl vermeye kalkıyorlar.

Tüm bu adaletten fersah fersah uzak,haksızlığın zirvesinde olanlara Kocaeli’nde Türk Eğitim Sen ve Kamu Sen hadlerini bildirmiştir.Diğer illeri bilmiyorum ancak Kocaeli’nde öğretmen camiası, bu adamlara yetkili sendika olmayı göstermiş,sayıca üstünlük elde ederek,birilerinin siyasi gölgesi olanları ezip geçmiştir.

Öğretmen ve memur arkadaşların biraz daha yürekli davranıp bu kağıt sendikalarını bırakıp,gerçek kendi sesi ve Türk Milleti’nin sesi olan Kamu Sen’e ait sendikalara bir an önce geçmelerini bekleriz. Konuştuğum kaç arkadaş aynı şeyleri söylüyor: Bizleri aldatarak,korkutarak bu sendikalara üye yaptılar.Çoğu yerde Müslümanlığımızı kullanarak bizi çaresiz bıraktılar.

Ben bu arkadaşlara şunu söylerim: Biz kimsenin boyunduruğu altında yaşayamayız,kimseye mideden ve göbekten bağlanamayız,beynim ve yüreğimin sesi ne derse onu yaparım.İnanmadığım çatı altında bir saniye kalmak dahi benim için ZULDÜR…Bizi de sıkıştırmışlardı,karşı koyduk,elinizden geleni yapın dedik. Onlar korkaktır hiçbirşey yapamadılar,yapamazlar.Siz değerli arkadaşlarımızın bir silkinmesine bağlıdır boyunduruktan kurtarmanız.Boşa denmemiştir ”Ey Türk titre ve kendine dön.”Bu milletin sesi olanlara ses kat…
İşte bu adamların ileri gelenleri de güya akil seçilmişlerde bu millete akıl vereceklermiş. Gittikleri her yerden kovulan bu adamların olduğu salonlara zaten milletin girmesi engellenmiştir. Kendileri gibi düşünenler seçilmiş,kendileri çalıp,kendileri söylemişlerdir. Bir sürü güvenlik görevlisi ile dolaşan bu adamlar kimlerin sözcülüğünü yapmaktalar. Onları kabul edenler pkk söylemlerini içlerine sindiren BDP,AKP içinde olan bazı insanlar idi,bölünmeye karşı olan Türk Halkı değildi.

Bu konumda netleşmeyen tek camia CHP’dir.Bu yüzden CHP yönetimine tepki koyan CHP ye yıllarca oy veren insanları gördüm,onlara helal olsun diyorum.Çözüm süreci bölünme getirir, ayrıştırma getirir,eyalet sistemi başkanlık sistemi derken TC Devleti’nin parçalanmasını,Cumhuriyet’in kazanımlarının yok olmasını getirir diyerek, yönetim erkini uyaran,Milliyetçi Hareket’e destek veren,bölünme tedirginliği yaşayan insanları gördük.
CHP’de çaktırmadan aynı AKP gibi her yeri idare etme peşinde olanlar var…CHP, PKK’dan bir elini ve gönlünü asla geri çekmiyor. Partinin bir kısmı Atatürkçü, Ulusalcı takılırken,bir kısmı PKK’ya göz kırpıyor,bir elide orada…
Mevzu sendikadan başladı nereye geldi; çünkü meseleler iç içe. Suriye’de gelişen olaylar,Reyhanlı ve diğer önceki katliamlar bu milletin tadını tuzunu kaçırmıştır. İzlenen yanlış bağımlı politikalar ülkemizi çıkmazlara sürüklemektedir. Türkiye,Suriye’de ABD güdümünde taraf olmak yerine, arabulucu olarak kalıp,şimdiye kadar ve özellikle bundan sonra dökülecek Müslüman kanına ortak olmaması lazımdır.

Akil denen adamların bu meselelerden,Türkiye üzerinde oynanan oyunlardan,böl, parçala yut metotlarından hiç haberleri var mı acaba? Hava atıp durmakla bu milletin sıkıntılarını gideremezsiniz.Türk Milleti, haksızlıklardan dolayı,başbakanın tek kişilik yönetiminden dolayı,aşağılayıcı tavırlardan dolayı patlama noktasına gelmiştir. İstanbul’daki PARK, AĞAÇ ve AVM meselesi topyekün ayaklanmaya gibi gidiyor. Devlet Bahçeli gaza gelipte frenleme yapmasa durumu,küçümsemeyiniz;TÜRK BAHARINA doğru tam yol ileri gidilecek nerdeyse…
Ama kesin birşeyvarki, bu akil denen adamların çoğu (İçlerinde solcu,ermenici,dini çıkarları için kullanan tüm akiller) AKP den BDP den gelecek seçimde vekil olmaya hak kazanmış durumdadırlar.Onun için başta tipide bize yabancı gelmeyen çıkarcı Ahmet Efendiler, kendilerini daha iyi lanse etmek için, meseleyi İnsan-Hayvan dili anlayışı konumuna getirmişlerdir. Öyle ya İnsan insan dilinden anlar…………..

Ne diyelim!!! Allah tüm insanları islah etsin,Allah tüm inananları ve müslümanları, Türk Milletini ve Ülkemizi korusun,yardım etsin inş. Rabbim, Türk Milleti’nin dilinden anlayan Yunus yüreklileri muzaffer kılsın inşallah…

AYET:”Sizden önce gelenlerin durumu, sizin başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi zannettiniz? Onlara öyle yoksulluk ve sıkıntı geldi ve öyle sarsıldılar ki, hatta Peygamber ve onun yanındaki mü’minler bile: -Allah’ın yardımı ne zaman? Diyecek kadar darlığa ve zorluğa uğramışlar ve sarsılmışlardı. İyi bilin ki Allah’ın yardımı yakındır.” (BAKARA 214)