Tabii ki MHP Mitingi

36

 

Bugün yazılacak tek bir konu var:

Adana’daki  MHP Mitingi.

Bursa Kuruluş temalı mitingden sonra, İzmir’deki Bayrak temalı miting olağanüstü kalabalıklar toplayarak, olağanüstü ses getirmişti.

Adana mitingi tüm Türkiye tarafından, özellikle iktidar tarafından merak ve endişe ile bekleniyordu.

İktidarın merak ve endişe ile beklediğini nereden biliyorsunuz diyenler olabilir.

Bu çok açık!

Bu kadar insanımızın hayatını kaybettiği, bu kadar insanımızın yaralandığı ve tarihimizin en ağır terörist saldırısı olduğu bilinen Reyhanlı olaylarında, ülkenin Başbakanlığını yaptığını iddia eden kişi, bu insanlarımızın yaralarını sarmak için 15 gün sonra mı gider ve bu gidişini MHP’nin Adana Miting gününe mi denk getirir?

Buna endişe denmez de ne denir?

Neyse, konumuza dönelim.

Adana Mitingi merakla bekleniyordu.

Yapıldı ve meraklar giderildi. Vatan temalı bu miting de olağanüstü bir kalabalık ve olağanüstü bir ilgiyle tamamlandı.

Meraklar giderildi, giderilmesine de, endişeli olanların endişeleri de bir kat daha arttı.

Görüldü ki, kendisini hala Türk hissedenler, Anadolu Türklüğünün tehlikede olduğunu gören, bilen, anlayan ve kabul edenler, saflarını belirleme konusunda sıkıntı çekmemeye karar vermişler ve MHP Mitinglerini destekleme kararı almışlardır.

Bence, işin en önemli noktası budur.

Yani, Anadolu coğrafyasında, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Milli ve Üniter kimliğinden taviz vermemeyi düşünenler, hiç tereddüt etmeden MHP Miting alanlarını doldurmaya adeta and içmişlerdir.

Bu durum, Türk Milleti için muhteşem bir gelişmedir, moraldir, kararan kalplere ışıktır, donmuşgözlere canlılıktır.

Bu konu çok önemlidir.

Neden?

Çünkü, bu konu hemen oy hesabı falan yapmayı gerektiren bir konu değildir.

Önce, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyebilenlerin coşkusunu, birlikteliğini, saflarını belirleyelim, oy hesabını yineve ayrıca yaparız. Çünkü, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE demek herşeyden önce gelir.

Bu mitingler hakkında ikinci bir konu da, mitingler arasında sayı karşılaştırması yapmaktan çok, illerin konumuna göre değerlendirmek gerektir.

Her üç miting de olağanüstü kalabalıkla yapılmış ve olağanüstü coşku ve katılımla gerçekleşmiştir. Önemli olan da budur. Yoksa, Bursa’da şu kadar sayı, İzmir’de bu kadar sayı ve Adana’da bu kadar sayı karşılaştırması yapmak doğru değildir.

Bundan sonra, Erzurum’da Birlik, Konya’da Türkçe, Elazığ’da Kardeşlik, İstanbul’da Demokrasi, Samsun’da Kurtuluş, Ankara’da Türkiye temalı Mitingler yapılacaktır. Hem iller ve hem de illere göre temalar son derece isabetli seçilmiştir.

Bu mitingler yapıldıkça ve tamamlandıktan sonra, ilgililere düşen görev, mitinglerin yazdıklarını iyi okumaktır. Burası son derece önemlidir. Çünkü, bundan sonra, Anadolu Türklüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu yazılanlara göre şekil alacaktır.

Hemen bir konuyu daha belirtmeliyim:

Adana Mitingi için yapılan çalışmaların bir kısmına şahit oldum. Adana Mitinginin olağanüstü olmasında bu çalışmaların etkisi çok olmuştur. Emeği geçen herkesi kutlamak gerektir.