Sana Sevdanın Yolları Bana Kurşunlar

54

 

1990 lı yılların başıydı. MÇP İlçe başkanlığım döneminde Yeniçağ gazetesi yazarlarından Sayın Arslan Bulut’u bir konu üzerine konuşmacı olarak Körfez ilçeye davet etmiştim. Sağolsunlar kırmadılar ve aynı gazete yazarlarından Yavuz Selim Demirağ ve sanatçı Ahmet Şafak’la birlikte geldiler.

Gündemin konusu, bir hafta önce Ali Kırca’nın sunduğu siyaset meydanındaki tartışma. Mevzuu; rahmetli Vehbi Koç‘un başkanı olduğu Türkiye Aile planlaması derneğinin, Fransa’da kısırlık yaptığı için yasaklanan Nue Extra Penisilin isimli ilacın Unesco aracılığıyla Türkiye’ye getirilip dağıtılması.

İlacın dağıtıldığı bölge; Ankara ve civarı, yani Türk nüfusun en fazla olduğu vilayetler. Arslan Bulut işte bu olayı sorguluyordu. Amaç Türkiye nüfusunu belli bir rakamda tutmaksa, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da daha fazla nüfus artışı oluyor neden o bölgelere bu ilaçlardan gönderilmiyor?
Tabii panele Soros vakfından beslenen sivil toplum örgütlerinden bir çok konuşmacı çağrılmıştı. Bunlardan her biri işte biz Güneydoğu ve Doğu Anadolu’ya gittikte, paneller, konferanslar tertip ettikte gibi eften, püften konuşmalarla güya kendilerini savundular.

Tabii konuşmaları dinledikçe o günlerde çok dinlenen şarkıcı Kayahan’ın bir şarkısı geldi aklıma.”sana sevdanın yolları, bana kurşunlar”. Nüfusun hızlı arttığı bölgelere gidip konuşmalar, konferanslar düzenleyeceksiniz, Ankara ve civar vilayetlere de öldürücü darbeyi vurup Türk nüfusu zürriyetinden keseceksiniz…

Bu günkü akil insanlar ve üstlendikleri görevleri görüp öğrenince; yukarıya aldığım konu geldi aklıma. Türk milletinin kürtlerle bir kavgası yok, onlarla herhangi bir meselesi de yok. Türk milleti, kimse ile kavgalı değil ki 63 akil adam! yedi bölgeye ayrılıp –gelin bu kavga bitsin, analar ağlamasın, barış olsun gibi bir sürü zırvalarla Türk milletinin karşısına çıkıyor, haklı olarak ta her gittikleri yerde büyük bir tepki ile karşılaşıyorlar.

63 akil adam…

Bir kısmı PKK kontenjanı,

Bir kısmı Tesevci Soros vakfı beslemesi(Muhteremlerin gittikleri yerlerdeki hal ve hareketlerine dikkat edecek olursanız her biri sanırsınız ABD eyalet valisi)

Bir kısmı AKP yandaşı kalemşörler

Diğer bir kısmı da aklı karışık hiç bir zaman halkla bir araya gelmemiş, hayatları boğazın en lüks gazino ve barlarında geçmiş, Beyoğlu, Şişliden aşağılara inmemiş kendisini hep yükseklerde gören bir takım sanatçılar…

Türk milletine neyi anlatacak bunlar veya milletin bu barış! sürecine katkıları nasıl olacak?

Eğer illada bir barış isteniyorsa; savaşı kim başlattıysa, silah kimin elinde ise gidilip onların ikna edilmesi gerekmez mi, evladını dağa gönderen anneler ikna edilmez mi?

Kimse bana şunu iddia edemez (dağa çıkanlardan ailelerin ve annelerin haberi yok, onları dinlemiyorlar) diyemez. Daha dün Gebze’de dağdaki torununa kışlık giyecek gönderirken yakalanan koskoca nine ev hapsine alınmadı mı?

Ha bu arada kendilerine akil insan görevi tevdi edilip de kabul etmeyen, lâkin akil insanları destekleyenleri de unutmamak gerek, onları tebrik! ediyorum çok kurnazlar, en azından isimleri ileride hain olarak anılmayacak…

 

 

Önceki İçerik“Maazallah Türk !”
Sonraki İçerikFazıl Say Davası
İdris Türkten 1 12 1949 tarihinde Tokat/Artova da doğdu. İlkokulu Artova Gaziosmanpaşa ilkokulunda, Ortaokul ve Liseyi Turhal da okudu. Berlin Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünün 2. Sınıfından ayrıldı. Kocaeli Petkim Petro Kimya Fabrikasından emekli oldu. Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarının her kademesinde görev yaptı. İYİ Parti Kocaeli İl kurucuları arasında bulundu ve İYİ Parti yönetim kurulunda bir dönem görev yaptı. Halen Kocaeli Aydınlar Ocağı İdari Sekreterliği görevini yürütmektedir. Editörlük ve güncel Köşe Yazarlığı yapmaktadır. Biri kız, iki erkek evladı var.