Kocaeli Bu Ayıbı Temizlemelidir!

26

Günlerdir   birçok  yerde   seçim çalışmaları  dolayısı ile  insanlarla  yüz  yüze  geldik,  kol  kola   girdik, konuştuk, meseleleri   karşılıklı    yorumladık.    İnsanlar  artık  uyumuyor, durumu  bir  çoğu  kavramış   gibi.

 

Ülkenin  içten  ve  dıştan  kuşatıldığını, çözüm  sürecinin  aslında bir  ihanet  süreci  olduğunu, bu  hükümetin  PKK ile olan anlaşmaları  sayesinde, devletimizin   resmen  içten  bombalandığını, bu  sürecin  ülkemizi  bölünmeye  götürdüğünü, yüzlerce    şehidin   müsebbibi   bu  süreçte   masanın   her  iki  ucundakiler  olduğunu  insanımız  anlamaya başlamıştır.

 

Gittiğimiz  yerlerden  sadece bir yerde, iki  kişi  terbiyesizce   davranarak  bugün  moralimizi  bozmuşlardır.   Bu  insanlar, dünyanın şu  anki  gidişinin  oldukça çok gerisinde, bağnaz ve çıkar kokan, din taciri  konumunda  olan, taş kafa cinsinden  varlıklardı.  Bu  iki  kişi   zaten  sizi  dinlemiyor, koalisyon  kurulmamasının  nedeninin  Bahçeli  olduğunu  iddia  ediyorlar. İzah ediyoruz, CHP  ye de MHP  ye de  koalisyon  teklifi   edilmedi, seçim  hükümetine  destek  istendi  diye, adamlar  taş  kafa   anlamıyorlar.

 

Diğer   insanların çoğu    ise  koalisyon kurulamamasının  nedeni, yeni bir seçime  gidilmesinin  tek  sebebinin  Erdoğan olduğu   görüşünde  olduğudur.  İşin gerçeği de  budur. Hiç   kimse  elindekileri  kaybetmek   istemez.  Hele de işin ucunda  hırsızlık   ve  yolsuzluklardan  adalet önüne çıkma  durumu  er ya da geç olacaksa, hiç kimse  koalisyona  bulaşarak, tek başına     iktidarı  elden bırakmaz.

 

Bu  seçim  bir kişinin  keyfi için  yapılan  bir seçimdir.

Türk  Milleti’nin  çoğu    bunun farkındadır.  Gittiğimiz  köylerde konuştuğumuz  herkes   artık  bu  hükümetin   gitmesinden yana. Bağnaz, nemalanan ya da  Türkiye’nin meselelerinden  zerre  haberi  olmayan   tutucu, beyni  kapalı  kişiler  gerçekten de durumdan  habersizler. Bu ülkenin  gerçeklerinden  çok  uzak olan  kişilerle  de  karşılaştık. Medenice  derdimizi anlattık, sorularına  cevaplar  verdik.

 

Kocaeli’nde  ise  302  oyla MHP’nin  2. sıradaki   vekili  Lütfü Türkkanı  meclise  gönderememesini  bu  ildeki   vatansever  herkes  hazmedememiştir. Lütfü Bey’in yerine  HDP li   bir vekilin  kazanması  Kocaeli’nin  ayıbıdır, görüşünde  birlenilmiştir. Bu  seçimde     AKP  ve  CHP’nin  yeni  bir vekil daha  çıkarmaları  için  50 ve  60  bin  küsur  oy almaları  gereklidir. MHP  ise  300  küsur  oy  daha alırsa   Lütfü  Türkkan Bey  meclise  gidecek ve pkk  Kocaeli’nden aldığı  milletvekilini  kaybedecektir.

Bu  durumda   vatansever  herkesin  MHP ye  vereceği  bir oy  çok  önemlidir. CHP  ve AKP  yeni  bir  vekil  çıkarmaları  çok uzak  bir  ihtimaldir, hali  hazırda  olan  vekil  sayısında da bir eksilme  olmayacağı  muhakkaktır.

AKP ye ve CHP  ye   verilen  bir  oy  HDP  ye  gitmiş   olacaktır.

Bu  ilde  yaşayan herkes,  bu  ilden PKK’nın  vekil  çıkarmasını  istemeyen  herkesin, bu ayıbı  temizlemesi gereklidir. Bu  ilde  seçim  HDP  ile  MHP  arasında   geçecektir.

Kocaeli  ilinde, ya  Lütfü Türkken, ya da  PKK   diye de durumu özetleyebiliriz.