Kocaeli Aydınlar Ocağı Mensuplarının Ankara Seyahati

53

Aydınlar Ocağının 34. şurası münasebetiyle 28 – 30 Mayıs 2010 tarihleri arasında Malatya’ya giden Kocaeli Aydınlar Ocağı mensupları bu defa 16 Haziran 2010 Çarşamba günü bazı ziyaretlerde bulunmak maksadıyla günü birlik Ankara’ya gitmişlerdir.

Hemen hemen her yıl yapılması bir gelenek haline gelmiş bulunan bu yılki Ankara ziyaretine; Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar başta olmak üzere, Ocak Genel Sekreteri Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu, Kuruçeşme’nin son belediye başkanı Harita Mühendisi Ali Kahraman, Avukat Ruhittin Sönmez, Endüstri Mühendisi Mustafa Toka, Bilgisayar Öğretmeni Yunus Özen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Protokol Sorumlusu Yüksel Özdemir, Diş Hekimi Ömer Erdal, Yeminli Tercüman Cemal Barış, Şirket Müdürü Recep Yıldız, Kimya Mühendisi Cahit Büyükkanber, Mali Müşavir Hamit Akbulut, Teknik Öğretmen Nizamettin Şahin, Avukat Necdet Kozan ve SEKA’dan emekli İSKİ Eski Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ordu ile Ankara’dan heyete dahil olan KBB Mütehassısı Dr. M.Şefik Postalcıoğlu iştirak etmiştir.

Bu nevi seyahatlerin müdavimlerinden olan Dr. H. İbrahim Kahraman ile Eczacı Selçuk Arslan başka programlarının olması sebebiyle bu seyahate katılamamışlardır. Ancak seyahat boyunca bu iki arkadaşımızın eksikliği hissedilmiştir.

16 Haziran Çarşamba günü sabah saat: 06.30 da Perşembe Pazarından Ankara’ya müteveccihen hareket eden Ocak Mensuplarının ilk durağı Düzce’ye bağlı Gümüşova yakınlarında otoban üzerinde bulunan ve üç gün önce açılmış olan Berceste Dinlenme Tesisleri olmuştur. Burada açık büfe kahvaltı yapan Ocak üyeleri yeni açılan tesisin sunmuş olduğu leziz kahvaltılıklardan ve personelin güler yüzlü hizmetlerinden memnun bir şekilde ayrılarak yola devam etmişlerdir.

Ocak Üyeleri 11.00 sıralarında Ankara’ya vasıl olmuştur. Heyetimizi, Gölbaşı civarında Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın Ankara Temsilcisi olan ve halen bir inşaat şirketinin Genel Müdürü olan Haydar Çiftçi karşılaşmıştır.

İlk ziyaret yeri Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 13 yıl 3 ay hizmet yaptıktan sonra Emniyet İstihbaratta Müdür görevinde çalışmakta iken bundan 6 ay kadar önce Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı görevine naklen ve terfien tayin edilmiş olan Hüseyin Özbilgin’in makamı olmuştur. Kocaeli’de büyük bir kesim tarafından da tanınan ve efendiliği ile bilinen Sayın Hüseyin Özbilgin heyetimizi binanın dışına kadar çıkarak, çok candan ve içten gelen samimi bir duygu ile karşılayıp mensuplarımızın her birisi ile teker teker kucaklaşmıştır.

Daha sonra makamına geçilerek yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olması dileklerinden sonra çay ve meşrubat ikramında bulunulmuş, bu arada da İzmit hatıraları yad edilmiştir. Ayrılış esnasında da her birimize Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptırmış olduğu bir yüzünde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün arması, diğer tarafında da Ayyıldız bulunan birer anahtarlık hediye edilmiştir. Karşılamada olduğu gibi yine ayrılış esnasında da arabaya kadar gelmek suretiyle yapılan vedalaşmadan sonra Ankara Seyahatinin birinci bölümü tamamlanmıştır. Buradan ayrıldıktan sonra bir arkadaşımız hediye olarak verilen anahtarlıklar ile alakalı olarak çok güzel bir espri yapmış ise de yanlış anlaşılır düşüncesiyle bu espriden bahsetmekten imtina ediyorum.

Heyetimizin ikinci durağı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nde 2004 – 2005 yıllarında 1.5 yıl kadar Genel Müdürlük yaptıktan sonra, kendi isteği ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne geçen ve halen Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Sarıgül’ün makamı olmuştur.

Heyet üyelerinin hepsinin evvelden tanışık olduğu ve aslen İzmitli olan Sayın Mustafa Sarıgül’de Ocak Mensuplarını çok samimi duygularla karşılamıştır. Makamında yapılan görüşmede hal hatır sorulduktan sonra, başta hurma olmak üzere, çikolata, çay ve meşrubat gibi içecekler ikram edilmiştir. İkramlar yapılırken bir taraftan da İzmit İSU Genel Müdürlüğü’nde yapmış olduğu ve Ankara’da yapmakta olduğu hizmetler konuşulmuştur.

Buradan Mustafa Beyin teklifi üzerine EGO Genel Müdürü Ömer Ulu’nun makamına geçilmiştir. Sayın Ömer Ulu Bey ile ilk defa karşılaşmamıza rağmen kendileri ile çok samimi konuşmalar yapılmıştır. Körfez İlçemizin ikinci kaymakamı olan ve Derince’den evli çok beyefendi ve mütevazi bir kimse olarak gördüğümüz Ömer Bey, kartvizitini bizzat üyelerimize tek tek vermek nezaketinde bulunmuş, kapısının her zaman mensuplarımıza açık olduğunu samimi duygularla ifade etmiştir.

Saat:13.30 a kadar süren bu ziyaretten sonra heyetimize Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yemekhanesinde öğle yemeği ikram edilmiştir. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Sarıgül tarafından özel olarak hazırlatılmış olan öğle yemeği çok beğenilmiştir.

Buradan ayrılan heyetimiz DİYANET – SEN Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ı Genel Başkanlık Merkez binasında bulunan makamında ziyaret etmiştir. Evvelce İzmit’te de 25 yıl Petrol Ofisi Camiinde imam hatip olarak vazife yapan Sayın Mehmet Bayraktutar  Ocak Mensuplarını çok samimi ve candan bir şekilde karşılamıştır. Bütün sendika çalışanları ile birlikte misafirlerini memnun edebilmek için canla başla gayret edip, hiçbir hizmette kusur etmemişlerdir. Başta Başkan Mehmet Bey olmak üzere bütün personelin göstermiş olduğu samimi gayret ve davranışları takdire şayan görülmüştür. Başkanın her birimize hediye etmiş olduğu 4 aylık ilmi dergi olan Din ve Toplum Dergisini aldıktan sonra memnun bir şekilde DİYANET – SEN’den ayrılınmıştır.

Böylece Ankara Seyahati’nin ziyaret bölümü tamamlanmıştır.