‘Kendi Vatanımızda Azınlık Mı Olduk?’

27

24 Nisan‘da ‘Ermeni Soykırımı‘nın 95. yıldönümünü T.C. vatandaşlık kimliği taşıyan, T.C. gazete ve üniversitelerinden maaşlanan bir kısım kılıç artığı aydın bozması Taksim‘in göbeğinde eylemini koyarken ve göğsünü gere gere koro hâlinde ‘Siz soykırımcısınız‘ derken taşları bağlayan, köpekleri serbest bırakan polisiye tedbirlerimize rağmen denk geldiği yerde halkın tepkisine de yol açtı. En ciğerden ve dokunaklı olanı o başlıktaki sözü sarfeden kişiydi.

N.Fazıl‘ın ‘Özyurdunda garipsin, özvatanında parya‘ mısrasını gel de hatırlama şimdi. Benim garip halkım; Ermeni‘yi-Rum‘u kesti, Kürt‘ü-Roman‘ı dışladı, Alevî‘yi-Musevî‘yi horladı, o yüzden parya muamelesi görmeyi hak etti öyle mi? Yağma yok! Hem Türkiye‘yi Yağma Hasan’ın böreği gibi salya-sümük yiyeceksiniz hem de Türk Milleti’ni ‘ Yüzde 95 olsan ne yazar‘ diyerek yerin dibine sokacaksınız.

Siz hangi Truva Atı’nın içinden çıktınız liberal turşular? Soros’un Çiftliğinde oynanmadık hangi geniniz kaldı be değiştirilmiş mikroorganizmalar? Sizin bu câhil cesaretini aldığınız yer malûm. Tarihin yüksek gerilim hattına çarpıldığınızda göreceğiz yüzünüzü?

Obama ne dedi, ne demedi? Soykırım mı dedi, Büyük Felâket mi dedi? Obama sahip, sen köle.. Gâvurun ağzına bak, necat dile.. Colgate misvaklı diş macunu gibi.. Fırçala Behçet fırçala..

24 Nisan‘dan bu yıl böyle sıyırdık, seneye Allah kerim. Gelelim önümüzdeki maça; 19 Mayıs‘ta ister misiniz biz Gençlik ve Spor Bayramı‘nı kutlarken içimizdeki Ermenici’ler gibi içimizdeki Rumcu’lar Pontus Soykırımı‘nı Beyoğlu‘nda ansın? Seyyar sanatçılarımız buzuki çalsın, işporta aydınlarımız sirtaki oynasın?!

“Ne günlere kaldık ey gazi hünkâr / Katır defterdar oldu, eşek mühürdar”

“İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi de helâk eder misin Allah’ım?” 

Madem halkımız dedikoduyu demokrasi zannedip oyluyor; o zaman al sana Erzurumlu Emrah:

“Dedim Ankara nedir, dedi ilimdir
 Dedim AB nedir, dedi yolumdur
Dedim Kıbrıs, Kerkük.. dedi pulumdur
Dedim satar mısın, dedi ki hemen.”