Hazmedememe!

61

Irak’ın Ankara Büyükelçisi Hişam El-Alevi, önemli sayıda IŞİD’li teröristin Türkiye’ye geçtiği konusunda istihbarat aldıklarını ve durumu Türk istihbaratına bildirdiklerini söyledi. Durum oldukça ciddi. Ülke Suriye’den, Irak’tan ve diğer komşu ve Orta Doğu ülkelerinden gelen insanlarla doldu. Ve dahi bu insanların içinde çok sayıda yaramaz adamlar var. Sınır içi ve sınır dışı çatışmalarından her gün şehitler geliyor.

Evet, sınırlarımız yol geçen hanı olmuş. Türkiye bir tek kişinin ülkeyi yönetmesi ile meşgul. Bazı Türki Devlet başkanları başkanlık sisteminden çıkıp, tek kişiye ait sorumlulukları meclise devretmeye başladılar. Çünkü tek kişinin devleti yönetemeyeceğini gördüler. En iyi yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğu herkesçe malumken… Bizimkilerin başkanlık sistemi deyip tutturmalarının sebepleri ne ola ki!

Zaten 14 yıldır bir tek başkan ne derse o olmuyor mu?

Başkanlık gelince, terör duracak mı?

Hırsızlıklar netleşecek ve cezalarını bulacaklar mı?

O dört bakandan ne haber, hala aklanmadıkları ortada.

PKK ya F.Gülen’e yıllardır taviz verenler, ne istediyse verenler aldatılmaya devam edecekler mi?

Vatan hainlerine idam olacak mı?

Benzin ve Dolar fiyatları düşecek mi?

Zengin daha zengin , fakir daha fakir olmaya devam edecek mi?

Hz. Ömer gibi adalet dağıtılacak mı, yoksa partili başkan olununca yine başkan kendi partisinin adamlarına mı hizmet edecek, tolerans tanıyacak, diğer insanlar yine kenarlara mı atılacak?

Atatürk ilkeleri,Cumhuriyet , parlamenter sistem görünen o ki tamamen kaldırılacak , öyle mi?

Yine torpil olacaksa ki daha fazla olacak gibi !

Cumhuriyet, milliyetçilik – demokrasi gibi insanları bir kişiye köle ve kul olmaktan kurtaran olgular yıllardır kenara itilmeye çalışılmadı mı? Başkanlık sistemi geldiğinde çok daha fazlası olmayacak mı?

Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alınmadı mı?

Parlamento olduğu halde bunlar oluyorsa , başkanlık geldiğinde neler olmaz ki!

Ülkücüler kandan beslenir, onlar Fatiha’yı dahi bilmezler, kaba kuvvetçidirler deyip , lidere (Devlet Beye) olmadık hakaretler yapan ve liderinde bunları ne adına , ne dersen de içine sindirmesini hazmetmesini biz Ülkücüler olarak hazmedemiyoruz !

Osloyu,Dolmabahçeyi ,Meğri Megrileri hazmedemiyoruz . Türk kelimesini silmelerini, Milliyetçiliği ayak altına almalarını hazmedemiyoruz. Şerefi olan hiç kimsede hazmedemez.

Pkk ya yıllarca göz yummanın sonucu yüzlerce vatan evladının öldürülmesini hazmedemiyoruz. Kendileri gibi düşünmeyen bunca memurun, amirin görevde harcanmasını, lüzumsuz adamların müdür vb önemli yerlere getirilmesini hazmedemiyoruz.

Camilerin siyaset alanları yapılmasını hazmedemiyoruz.

Egede ki 17 adanın Yunanlılarca istilasını, Kıbrıs’daki tavizleri hazmedemiyoruz.

Ne istediler de vermedik dediklerine en az 12 yıla yakın devletin bütün kademelerini teslim etmelerini hazmedemiyoruz, siz hazmediyor musunuz?

Boğaz Köprüsünde boğazı kesilen erin öldürülmesini hazmedemiyoruz.

Öne çıkan Ülkücü liderlere haksızlık yaparak birlikte kurulan kumpasları hazmedemiyoruz. Ve benzini dünya da en pahalı olarak ülkemin kullanmasını hazmedemiyoruz.

Yollar yaptılar el hak, her iktidar yapması lazım gelen görevlerdir bunlar, iki de bir duble yollar yaptık derken, vatandaş da diyor ki asfalt mı yiyeceğiz. Bizim vergilerimizle yapılan yollardan bir de geçiş parası almak bu halkı kazıklamak değil de nedir!

Adalet, Milli Eğitim ,Tarım,ve yollar hariç tüm alanlar çökerken dolar -euro almış başını giderken hala evet demek bu millete haksızlık değil midir ? Ve akıl işi midir ? Ve dahi bir çok adaletsizlikler ve her gelene kanılmalardan dolayı HAYIR ve tekrar HAYIR…

Saygılarımla…