Güneş Ufuktan Doğmuştur!

21

Ülkücü : “Rehberi iki cihan güneşi Hz Muhammed (s.a.v); kaynağı, ilhamı düsturu Kur’an olandır. Semalarda dalga dalga yayılan ezan susmasın diyerek toprağın kara bağrına düşen canlardır.

Türk’ün töresini, Türk’ün ilmini, İslamla kaynaştıran, Ahmet Yesevi Ocağında kaynayan, pişen ve kavrulandır”.

(Alpaslan TÜRKEŞ)

Başbuğdan bu mesajı aldıktan sonra bugüne gelelim. Malum MHP bir çalkantı içinde, herkes eline bir keser almış, kimisi nalına, kimisi mıhına vurup duruyor. Yıllardır ülkeyi tehlikelerden tehlikelere atanlar, soyanlar, soydurtanlar MHP’nin yok edilmesi için gartlarını hemen almışlar, alıyorlar.

*

Durağanlıktan inişe geçen Ülkücü Hareket’in oy potansiyeli, Türk Milliyetçileri’nin düşmanlarının heveslerini artırdı. MHP yi yok etmeye çalışan iç ve dış Türk’e düşman güruhlar, Osmanlı’nın çöküşündeki gibi grup grup,fert fert Ülkücüleri köşeye sıkıştırmak için ekmeklerini dahi ellerinden almanın hesapları ile uğraşmaya başladılar . Bir çok Ülkücü makam ve mevkisinden, ekmeğinden, işinden gücünden edildi.

*

Lider Devlet Bahçeli ile MHP, Başbuğ zamanında dahi yapılamayan oy çıkışları ile parlamentoda önemsenir bir yere inişli çıkışlı da olsa gelmiştir. Ancak Devlet Bey’in etrafında kümelenen ekip, özellikle son üç seçim de görüldü ki,halktan kopuk , durağan ve tabanın isteklerinden habersiz , uzak hatta lideri de bazı kararlarda yanıltan, kısaca MHP inişe geçen bir hal ile, kendi içinde huzursuzluklarla , halktan , tabandan kopuk yönetimlerle , atamalardaki yanlış insanlarla trent aşağı düşmeye başladı . Sorduğunda , ”Bahçeli düzgün, söyledikleri de doğru, ama halktan uzak, bizimle iç içe değil ”, teşkilatlar kendi makamlarını düşünenlerle dolu, tabanın sesine dahi kulak verilmiyor, hezeyanları ile MHP teşkilatları gündeme sürekli geliyor. Madem yenilikçilerin, özellikle Meral Akşener kastedilerek , %30 civarlarında oy potansiyelleri var, yeni parti kursun diyen zevata ne diyelim? Bu camia özellikle 35-40 yaş üzeri nesil öyle bir çemberden geçti ki, bu cümleleri söyleyenlerin hayal bile edemediği badireler atlatanlar, Ülkücülüğü ve üç hilali, MHP ismini hayat biçimi olarak seçmişlerdir, sizler koltuk ve çıkar için bir yerlere gidebilirsiniz ama bizi bu yüce sevdadan ancak ölüm ayırır, demekten başka çaremiz ve sözümüz de yoktur!

*

Tüm bu gelişmeler olurken, MHP ‘de pek alışık olunmayan, bu düzen değişmelidir, parti ve hareket dibe çekiliyor babından ki, bu durum kesinlikle doğrudur, hezeyanları içinde, yenilik isteyen gündemde olan liderler ortaya çıkıyor… Hepsi de birikimli, meseleleri kavramış olan bu değerlere sağdan soldan, tıpkı Bahçeliye atılan, atılmak istenen,”Ülkücü değildir ”yaftaları atılmak isteniyor. Evet şu an hareket zordadır, devleti kullananların Ülkücü Hareket üzerindeki oyunları, MHP ye sürekli zararlar ve gruplaşmalara sebebiyetler vermiştir. Ancak öne çıkanlar ve Bahçeli onlara isnat edilenleri asla hak etmemişlerdir. İşin içinde halktan kopukluk, durağanlık, tabanla iç içe olamama, Ülkücülerin arz ve taleplerini karşılayamama, çoğu zaman beyanatlarla günü kurtarma ve en önemlisi halkı arkasına alamama vardır. Ama isnat edilen ihanetler babındaki suçlamaları ne Bahçeli, ne de diğerleri hak etmemişlerdir.

*

Şimdi görünen o ki, ortaya çıkan liderlerden Meral Akşener, önemli bir çıkış yaparak halkı arkasına almış, gördüğümüz kadarıyla Türk Milleti’ne umut olmuş vaziyettedir. Yapılacak olan Ülkücü terbiye ve Ülkücü tavırla genel merkezin de olumlu tutumuyla bu selin önünün kesilmemesidir. Bu selden korkanlar; hemen başbakan dahi değiştirerek bu hareketi önlemek için strateji değiştirmişlerdir. Dün Balgat’ı yerden yere vuranlar bugün Ankara’nın Balgat’ına ve halihazırdaki MHP’nin tutumuna sahip çıkmaktadırlar neden? Ülkücü Camia, ailelerini de yakinen tanıdığımız bu Ülkücü liderlere , saygı ile yaklaşmalıdırlar. Kendini yetiştirmiş, devlet ve Ülkücü terbiye almış özellikle rüzgarı arkasına almış, en öne çıkan Meral Akşenerle Ülkücüler, ABD ye, İsrail’e, AKP’ye rağmen iktidara yürüyeceklerdir. Halkın teveccühünde sorun yoktur, yeter ki Ülkücüler, Ülkücü tavır sergilesinler. Güneş ufuktan doğmuştur, bunu Ülkücüyüm diyen, gerçekten Ülkücülerin iktidar olmasını isteyen hiç kimse engellememelidir…

Saygılarımla…