Eğer!

56

“Cellâdına âşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet.
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstahaktır ona her türlü zillet”. (Ömer Hayyam)

 

Dünya genelinde bir kamuoyu araştırması yapılıp, “cellâdına âşık bir millet” gösterin diye oylama yapılsa herhalde Türk Milleti birinci seçilirdi.

Durun hemen itiraz etmeyin.

-Daha 1 Kasım genel seçimde AKP %49,5 la iktidar oldu’mu oldu.

PKK’nın meclisteki uzantısı HDP: 60 Milletvekili çıkardı’mı çıkardı.

Ya MHP? 40 Milletvekili.

Şimdi milletin bağrından çıkmış Asker ve Polis yoğun kış şartlarında güneydoğuda PKK ile göğüs göğüs’e çarpışıyor, her gün bir kaç şehit geliyor’mu geliyor.

Buna rağmen PKK’nın meclisteki temsilcileri meclis başkanlığına, Türk askeri ve polisinin Güneydoğuda katliam yaptığını iddia ederek, araştırma önergesi veriyorlar ve AKP’lisi, CHP’lisi, HDP’lisi başlıyorlar önergeyi görüşmeğe.

MHP Milletvekili Oktay Vural, meclis başkanına hitaben önergenin veriliş biçiminin Anayasaya ve kanunlara aykırı olduğunu ve bu şekilde bir önergenin, TBMM de görüşülemeyeceğini savunuyor. Buna rağmen önerge görüşülmeğe devam ediyor.

MHP, kanunlara aykırı olarak hazırlanmış önergenin mecliste görüşülemeyeceğine itiraz ederek oturumu terk ediyor.

Şimdi:

PKK uzantısı HDP ye zaten sözüm yok.

AKP siyasal iktidarına gelince;

askeri, polisi Güneydoğuya gönderen sensin, onların her türlü haklarını savunacak sen olman gerekirken, PKK’nın meclisteki uzantılarına lâf söylettiren gene sensin.

AKP’li vekillere sesleniyorum; Sahi merakım şu, şehit cenazelerinde rastladığınız boynu bükük yetimlerin yüzüne nasıl bakıyorsunuz?

Hatırlatmak isterim. AKP en fazla oyu, en çok şehit cenazesinin gittiği vilayetlerden alıyor.