Din Üzerinden Siyaset Felakettir

39

 

Bugün, İslam coğrafyasında, insanı kahreden bir “kardeş kavgası” yaşanıyor.

İslam dünyası, Sünni-Şii, Müslüman Kardeşler-Hizbullah gibi kamplara bölünmüş. Aynı dinin mensupları birbirini boğazlıyor.

Emperyalistler ise bu kanlı tabloyu büyük bir zevkle izliyor hatta her gruba gaz ve silah veriyor!

ABD’nin petrol uğruna talan ettiği Irak’ta bugün Sünni ve Şiiler birbirini yok ediyor.

Hizbullah adı verilen örgüt, Suriye’de Esad’ı destelediğini açıklar açıklamaz Beyrut’taki merkezine füzeler yağdırılıyor. İlginç olan şu ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bu destekten ötürü Hizbullah örgütünü “HİZBUL ŞEYTAN” ilan ediyor! Ve; bunun üzerine Hizbullah, Türkiye’de eylem kararı alıyor!

Küresel efendilerin çıkarları adına komşu ülkenin iç işlerine karışan, muhalifleri saklayan, barındıran, besleyen ve hatta emperyalistlerce silahlandırılmalarına aracılık eden siyasal iktidar, bu tutumu ile ülkemizi ve halkımızı büyük bir tehdit altına sokuyor.

Önümüzdeki süreçte, ülkemiz ve halkımız bir Hizbullah terörüne maruz kalırsa, bunun sorumlusu bugünkü siyasal iktidar olacaktır! Tıpkı, Reyhanlı’da olduğu gibi!

Türkiye, “güçlü ve haksız” olanın yanında olup, İslam dünyası ile karşı karşıya olmak yerine, Mustafa Kemal’in “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ” ilkesine dönmelidir.