Demem o ki

67

Son altı ay içerisinde Kocaeli’nde gazetelerde yer alan bazı haberlere göz atalım birlikte isterseniz..
Uzun bir zamandır maddi sıkıntı çeken 4 çocuk babası Mehmet Altun (39), evinde ölü bulundu. Darıca Osmangazi Mahallesi’nde ikamet eden Altun’un av tüfeği ile intihar ettiği belirtildi.

Badana-boyacılık yaparak geçimini sağlayan üç kız bir erkek çocuk babası Mehmet Altun’un ekonomik nedenlerden ötürü bir süredir psikolojik sorunları bulunduğu öğrenildi. Komşuları; “Kendi halinde birisiydi ama son birkaç yıldır ekonomik sıkıntıları vardı. Sürekli parasızlıktan bahsediyordu” dediler.

Kocaeli’nin Körfez İlçesi 95 Evler Mahallesi’nde oturan Gültekin Dizdaroğlu (44), kızını arayarak; “Hakkınızı helal edin, ben sahile iniyorum” dedi. Harikalar Sahili’nde iple ağaca bağlanarak intihar etti.

Kamyonculuk yaptığı öğrenilen Gültekin Dizdaroğlu’nun uzun süredir iş bulamayınca borçlandığı, borçlarını ödeyemeyince yaşamına son verdiği öğrenildi.

Kocaeli’nde 6 aydır işsiz olduğu öğrenilen üç çocuk babası Bekir Kahraman (41) kendini asarak intihar etti. Derince İbni Sina Mahallesi Alaybey Sokak’ta oturan Kahraman, bir türlü iş bulamayınca evinin kirasını ödeyemeyip geçen hafta da evinin elektriği kesilince bunalıma girdiği, çocukları ve eşi uyuduktan sonra banyoda su borusuna bağladığı iple canına kıydı.

Maşukiye’de hediyelik eşya ve şarküteri dükkanı bulunan evli ve iki çocuk babası Alemdar H. (45), bankadan aldığı krediyi kriz nedeniyle geri ödeyemeyince bunalıma girerek işyerinde kendini asarak intihar etti..

Karamürsel’de 2008 yılında başlayan ekonomik krizden etkilenerek borç batağına giren  iki çocuk babası Namık Engindeniz (48), evinde doğal gaz borusuna asılı şekilde bulundu.

Ekonomik krizin de etkisiyle borç batağına sürüklenerek, çıkış yolu bulamayan Derince Denizciler Caddesi üzerindeki Denizciler Büfe’nin sahibi Aytaç Mengüloğlu (34) iş yerinde kendi arkadaşları ile sohbet ederken bulunduğu zor durumdan bahsederek, üzerinde taşıdığı tabancayı çekti, başına dayayıp, ateş etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde çaycı olarak çalışan İlhan Meşe (45), ekonomik sıkıntılardan dolayı intihar ederek hayatını kaybetti. Ölümünden kısa bir süre önce kendi el yazısı ile bir mektıp bırakan Meşe, çalıştığı iş yerinde bulunan bayrak ipi ile canına kıydı.

Daha devam edelim mi?

Saim Arslan (41), ekonomik kriz yüzünden bir yıl boyunca iş bulamadı ve evinin kirasını ödeyemediği için bunalıma girip intihar etti.

Alemdar Hança 20 yıldır dükkan sahibiydi. İşlerini büyütmek için aldığı 52 bin liralık krediyi ödeyecek para bulamayıncaintihar etti..

İzmit C Tipi Kapalı Cezaevi’nde infaz memuru olarak çalışan Behçet Karakaş, 15 bin lira olan kredi kartı borcunu ödeyemeyince arkasında eşi ve iki çocuğunu bırakarak intihar etti.

24 yaşındaki Kandıralı Salim Koşdemir işsizlik yüzünden bunalıma girdi ve kafasına dayadığı av tüfeği ile intihar etti.

Sizin içinizi daha fazla karartmak istemiyorum. Biliyorum ki bunları okuduğunuzda içiniz daraldı.

Ama demem o ki;

Kriz teğet geçti.

Borsa coştu.

Türkiye’de kişi başına düşen milli gelir 10.000 doları çoktan aştı.

Kocaeli’nde tanıdığınız her AKP li, sizlerin de yakinen tanık olduğunuz gibi Karun kadar zengin oldu.

O yukarıda içiniz daralarak isimlerini ve öykülerini okuduklarınız kim mi?

Onlar da ekonomik savaşın zaiyatı olan KELLELER…

Ya biz ne olacağız derseniz, slogan hazır..

Hadi bakalım, “DURMAK YOK, ÖLMEYE DEVAM…”