Çözüm Süreci Bitti mi?

28

Yıllardır çözüm süreci deyip, yatıp kalkan kardeşlere şimdi sormak hakkımız değil mi, ne oldu açılım ve çözüm süreciniz? Biz, devlet hainlerle, çetelerle, anarşistlerle muhatap olmamalı, anlaşma zemini gibi masa başlarında himmet dilenmemeli, devlet devletliğini yapmalı, yumruğunu masaya da, dağa da, isyancıya da vurmalı dedikçe, bizi küçümseyenler şimdi ne oldu? Biz o bölgede OHAL uygulansın dedikçe, AKP içindeki Kürdistan heveslilerinin aklına düşünmeden uyanlar, çözüm süreci, açılım bu ülkeye ihanettir diyenleri ırkçılıkla suçlayanlar, şimdi o bölgede yer yer OHAL uygulamak ve PKK ya son vurulan darbelerle, MHP’nin fikrine sarılmak zorunda kaldığınızın farkında mısınız?

.Akp ‘nin bir afişi vardı hatırlayınız ”OHAL KALKTI. BASKILAR BİTTİ. KÖYÜMDE ÖZGÜRCE YAŞIYORUM. Onlar konuşur akp yapar. ”diye. Şimdi birçok köy, kasaba, hatta ilçeler boşaltılmakta bu duruma ne dersiniz?

.Bu akil adamlar kasıla kasıla kardeşlik ve özgürlük havariliği yapıyordu? Nerede o Diyarbakır da  ”Megri Megri ”  deyip Kürdistan’ı kurmaya çalışanlarla türküler söyleyip, zılgıt çekenler? Nerede bu Kadirler, Orhanlar? PKK ‘lılarla masa başlarında poz verenler neredesiniz? Haydi şimdi pkk ,HDP,Öcalanla oturun aynı masada kahve için bakalım ! Yanınıza Türkiye’yi Rusya’ya şikâyet eden CHP li vekili de alın! Yetmedi soluğu Rusya’da alan ve Rus uçağının düşürülmesi hata idi diyen Demirtaşı ‘da masanıza davet edin. Bu kazılan hendeklerin başında Kürdistan’a methiyeler yazın.

.Eminim tüm bu yanlış politikalar yüzünden, yüzlerce şehidimizin ölmesine hemen bir palavra bulur, haklılığınızı ispata çalışırsınız. Şimdiye kadar yaptığınız yanlışlar ülkemizi bakın ne hale getirdi? Ülkemiz tamamen bir kuşatma altındadır. Zamanında PKK’yı korumasa idiniz, Oslo ‘da, Dolmabahçe ‘de masaya oturmasa idiniz, bu kadar zayiat verilmeyecekti. Kiminle el ele olmuşsanız hepsi TC devletini arkadan vurdu.( ABD,IŞİD, PKK,Esad, Paralel yapı ,,dostunuz  Rusya  vb…) Bunların hepsi ile kanka oldunuz ama şimdi bir bir terk ediliyorsunuz,ediyorsunuz onları, kardeşim  dediğiniz ”Esad”gibi(!)

Bakınız İslam Birliği için kardeş dediğimiz Araplar bile, Irak askerlerini eğitmek için orada bulunan Türk askerine işgalci deyip, Türkler oradan derhal çekilsinler diyorlar.Bu Arap ülkeleri ,Irak’ı işgal edip, binlerce Müslümanı öldüren ,kadınlara tecavüz eden ABD ye ses çıkarmamışlardı. Bunlarla mı İslam birliği kurulacak? Heyy akıl neredesin?

Saygılarımla…