Çamlıca’ya Değil Atina’ya Cami

56

Berber, adamı tıraş yaparken ikide bir “Demek Vietnam’da askerdin” diyormuş. Sonunda adam dayanamamış; “Yahu, tamam da niye durmadan söyleyip duruyorsun” demiş. Berber: “Saçların diken diken oluyor da kolay traş ediyorum”.

Başımızdaki 3-5 tane tüyü rahat rahat tıraş etmek için ikide bir “Gazze, Gazze” diyenlere duyurulur. Artık “Mazlum Palestin, Zalim İzrayil” nakaratları kılımızı kıpırdatmıyor. Rejisöre sorun, yen, bir süfle üflesin size..

Irak‘ın kuzeyini dört dörtlük ceviz tabut olarak hazırlayan Derin (!) Stratejik Aklımız Bağdat‘ı, Basra‘yı çizdi attı. Hesaplar Erbil‘le Diyarbakır‘ı birleştirmek üzere. Ama kimin hesabına?

Ecdat, ecdat deyu deyu Old Mc. Donalds’ın Çiftliği‘nde neo Osmanlıcı düşler görenler “Veliyyün Küllî Mazlumîn“in manasını bilmiyor mu? Osmanlı, Irak ve Suriye‘de Batı‘nın tarafında mı ‘dost ve kardeş‘ halkının tarafında mı olurdu? Atatürk zaten antiemperyalistti, beğenmediğiniz Ecevit bile Amerikan zulmüne ortak olmamak için direnirdi. Sizse yangını körüklüyor; Küresel Şerirler Esad’la beraber Suriye’yi dövüyor, siz de ‘hınk‘, ‘hınk‘ diyorsunuz.

Evet bitimiz kanlandı, tıraş sonrası saçımız canlandı. 90 senedir savaşmadık, sırnaşık olduk. İyi yaşamaya, rahata, konfora ve dahi kendimize âşık olduk. “Bunca varlık içinde gönül darlığı” normal değildir. Normalleşmek için:

1-) En yakınımızdaki bir Müslüman ülkeye saldırlırsa saldırana saldıralım (İsrail’i röntgenleyelim)

2-) Biz o kadar kapı – kilise açtık, onlar bir hamur bile açmadılar ve sınırda ikide bir Azeri askerleri öldürdükleri için Ermenistan‘a savaş açalım. Nasılsa ‘2 devlet, 1 millet‘iz; ha biz açmışız savaşı ha onlar. Hem işgal altındaki Türk topraklarını kurtarma Başkomutanımıza yeni Selahaddin Eyyübî lâkabını kazandırır.

3-) Fiks mönü, Yunanistan‘a saldıralım. Hem hazır krizdeler, sinir krizi geçiremezler; hem de batmaya aday ülkeler ağırlıklarından kurtulmak zorundadırlar. 40 yıllık komşuyuz, onlar zahmet etmesin, biz alttan üstten ağırlıklarını yontarız.

Bahane arayanlara Cem Karacaburadan köye yol olur” diyor:

  • Kıta sahanlığını 6 milden 12 mile çıkardı Yunanistan (eskiden savaş

sebebiydi)

  • Kuzey, güney fark etmeksizin Kıbrıs’ın dört tarafında petrol arıyorlar (biz

de kaybettiğimiz nişan yüzüğünü)

  • Barthlemeos o ülke senin, bu devlet başkanı benim ekümenik ekümenik

geziyor; Batı Trakya’da Müftümüz Ramazan’da teravih için 7 makamdan müsaade bekliyor. Hem “Çamlıca yerine Atina’ya cami” sağlam slogan. Bu yolda ölen şehit, kalan gazi..

  • Kardak Kayalıkları için Tansu Çiller bile savaşı göze almıştı. Her halükârda

Kasımpaşalı Başbakanımız 1 değil, 2 değil, tam 3 Türk adasını geri almak için savaşa girer. Eşek, Bulamaç ve Nergizçik Adalarında gayri hilâlli albayrak değil mavi Yunan haçı dalgalanıyor. Ne demişti o vakit şiir gibi sarışın:

“O bayrak inecek, o asker gidecek!”

Yürü Tayyip Sultan, devran senindir !