Bundan Böyle Türk’e Türk Denmeyecek

62

 

4 bin yıllık ismiyle maruf Türk Milleti bir Osmanlı‘nın ikinci evresinde, bir de Neo Osmanlıcı şimdiki AKP devresinde ismini beyan edemez oldu.

Eskiden beri Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Arabım diyen muhteremler biri Türküm dese onu ırkçılıkla suçlar hatta tekfir ederlerdi. O kadronun iktidarı Amerikan don lastiğiyle ve langırt seçim sandığıyla şımartıldıkça şımartıldı.

Ve sıra, sayın seyirciler; Anayasa‘dan T ü r k “ ibaresinin kaldırılmasına geldi. Ayyıldızdan ve Türkiye adından ne kadar çok rahatsız olan varmış diyeceğim ama değil. Rahatsız olanlar azımsanmayacak derecede de olsa azlar ve azınlıktalar. Tuhaf olan büyük çoğunluğun yani ismiyle maruf Türk Milletinin her partide, her platformda ve her kanal-kanalizasyonda onlara yol vermesi.

Alooo! Mercimek tarlasına girmeye az kaldı; ahali uyan!

–       İsmini nüfus cüzdanından çalıyorlar,

–       Tescilli adalarını Yunanlılar senden alıyorlar,

–       Ermeni’ye ve Rum’a kilise-vakıf malı-istavroz çıkarıyorlar,

–       Batı Trakya’da ve Karabağ’da kardeşlerin namaz kılmaya mumla cami arıyorlar,

–       Kardeş komşularını Irak’ta helikopterle tarıyorlar,

–       Suriye’yi şeftali gibi ortadan yarıyorlar,

–       Pakistan’da insansız uçaklarla dindaşlarını avlıyorlar,

–       Seni de 2 Gazze 1 Çamlıca gazozuyla tavlıyorlar.

Türk dış politikası şaha kalktı, bir türlü oturamıyor:

Çuvalı giydik / Kırmızı çizgileri yedik,

Kürdistan’ı kurdurduk / Bağdat’ı vurdurduk,

Kıbrıs’ta olanları sindirdik / adalardan bayrağı indirdik.

Şimdi de sıcak para alacağız diye Suriye’ye uluorta dalacağız.

Amerikan istihbaratının açık istasyon çalışmalarına bunca uyum “Bir Avuç Dolar” için mi? Kuzey Irak‘ta bir Kürdistan yetmedi, Kuzey Suriye‘de ikinci bir Kürdistan mı? Üçüncüsü İran‘da Urmiye‘de mi? He mi?

Suriye Ordusu Halep‘i vurunca bir Türk şehri daha vurulmuş olmuyor mu? Irak‘taki 3,5 milyon Musul-Kerkük Türkü SADDAM döneminden daha iyi mi, kötü mü? Siz Suriye‘de Esad‘a “tos! tos!” yaparken BEŞŞAR 2,5 milyon Bayır-Bucak Türküne toslamayacak mı?

Lânet olsun içinizdeki bu Amerikan servisine pardon sevgisine! Nedir, çocuklarınız Amerika‘da ticaretle iştigal eden rehine statüsünde midir? Timur‘un Semerkant‘a giderken götürdüğü Yıldırım‘ın çocukları gibi..

İş artık kontrolden çıktı mı? Göz göre göre bölgesel bir savaşa girileceği ayan beyan değil mi? Cırt cırt kartla, Ramazan‘da bile cafede – sahilde şatafatla yaşayan halkımızın havasının kaçması an meselesidir.

Gökten genelde 3 elma düşer. Biri resmen Gül‘ün başına, diğeri Erdoğan‘ın Çankaya taşına, öbürü de Davutoğlu‘nun Don Kişotvari savaşına. Kurtulmuş‘a elma kalmadı, Numan‘ın işi zor.

Duyduk duymadık demeyin; Nasreddin Hocanız daha dal kesilirken söylüyor.