Bulgaristan Türküymüş!

52

Bugünler Türkiye’de at izi it izine karışmış durumda.

Türk Milleti başına geleni anlamasın diye büyük bir kavram kargaşası ve buna bağlı olarak bir algı yaratılıyor.

Örneğin terör sorununa “Kardeş Kavgası” tanımlaması yapılıyor. Provokatörlerin teşviği ve bizzat provokatörlerin eli ile pkk’nın siyasal yapılanması Hdp’ye saldırılar düzenlettiriliyor. Çocukları şehit olanlara “dün kürt olduğumuz için dükkanımıza saldırdılar bugün oğlumuz şehit oldu” dedirtiriliyor. Ve başta Leyla Zana ve Selahattin Demirtaş olmak üzere malum şahıslar, Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti için “taraf olarak müzakereye oturmaktan” söz ediyor.

Buna mukabil “Çözüm Süreci ile analar ağlamayacak” diyenler yeniden ortaya çıkıp “Bakın bize 400 vekil verseydiniz bunlar olmayacaktı” diyor.

Bütün bunların arasında bir tanede Hdp genel başkan yardımcılığını yürüten veya başka bir görevi olan ve anasının babasının Bulgaristan’dan Bursa Yenişehir’e göç ettiğini söyleyen Nursel Aydoğan isimli bir Diyarbakır milletvekili var.

Bu Nursel Aydoğan’ın etnik kimliği nedir bilmiyorum. Benim için önemli değil. Ancak eğer Bulgaristan Türkü ise konuştukları yine bir Balkan Türkü olarak beni rahatsız ediyor.

Bulgaristan Türkü olduğunu iddia eden veya öyle lanse edilen Hdp’nin Diyarbakır Milletvekili Nursel Aaydoğan’ın TV 5 ekranlarında yayınlanan görüntülerinde “Bizi Öcalan yarattı” ve “Kürt kadınları, bizi yaratan ve özgürleştiren kadınlar olarak Öcalan’ın özgürlüğünü talep ediyoruz.” demesi ilgimi bir kez daha çekti.

Şimdi bir; Hdp Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’dan,belkide tekrar olacak ama Bulgaristan Türkü müdür değilmidir yoksa Cizreli Şir İzzeddin isyanı ile oralara giden devlet ve Türklük düşmanı olanlardanmıdır diye açıklamasını bekliyorum.

İkinci husus; Bulgaristan Türklerinin ve diğer Balkan – Rumeli – Trakyalı insanlarımızın Türkiye’de kurduğu onca konfederasyon, federasyon, dernek, vakıf, spor kulübü adı altında faaliyet gösteren stk’nın Nursel Aydoğan ve söylemleri hakkında toplumla paylaştıkları veya paylaşacak oldukları fikirleri merak ediyorum.

Üçüncüsü ortalıkta gezen; Balkanlıyım, Rumeliliyim veya Trakyalıyım diyen entellektüel (!) aydınların bu konudaki düşüncelerini öğrenmek istiyorum.

Ayrıca Nursel Aydoğan’ı da fikirlerini eylemli olarak ortaya koymasından dolayı kutluyor, bu konularda fikirlerini bile açık etmekten kaçınanlarıda kınıyorum.

İnşallah Balkanlardan kaçanlar olduğunuz gibi Türkiye’den de ilk kaçacaklardan olmazsınız!