Bölünmeyi Tartışmak Ya da İhanete Alışmak

28

Beni alışmakla cezalandırma Tanrım‘ diyen şair çok haklıymış. İhaneti bile kanıksadık, bölücülüğün çatlak sesine bile alıştık. Zaten Rahmetli de ‘Alışırlar, alışırlar‘ demişti. Hem de o biçim alıştık.

Eskiden Kürtçe şarkı yapmak isteyene çatal-bıçak fırlatılıyordu, şimdi kaset firmaları ve kanallar peşinden koşuyor.

Eskiden kızılyıldız‘lı sarı-kırmızı-yeşil örgüt bayrağı paçavra muamelesi görürdü, şimdi Türk Bayrağı onun muadili olaraktan görülerek hassas bölgelerde tahrik unsuru diye yasaklanıyor.

Eskiden terörist leşlerine aileler sahip çıkmaz ve ‘onu doğuracağıma taş doğursaydım‘  denirdi, şimdi Belediye aracıyla Parti töreniyle HPG şehitlik(!)lerine gömülüyor.

Eskiden özel timlerin, bordo berelilerin anıları en çok ilgi odağıydı, şimdi kahvelerde ‘biz PKK’yız, bize devlet bile dokunamaz‘ havaları atılıyor.

Eskiden Doğan Güreş gibi, Hasan Kundakçı gibi, Osman Pamukoğlu gibi paşalar vardı, şimdi Beşir Atalay gibi bakanlar var.

Eskiden Mehmet Ağar‘la, Mesut Yılmaz‘la ortaklık kurmaya can atılırdı, şimdi Kuzey Irak‘ta Barzani‘den iş almak moda.

Ha, bu arada eskiden Şevki Hoca‘nın ‘Benim hakkımda olumlu söz çıksa abdest tazelerim‘ dediği boyalı basın ve TV‘lerde İslâmcı cephenin kontrolü %70‘lere vardı.

Müslüman diye bilinenler sandıkta %47‘yi gördüler, altın tepside Başbakanlık, Cumhurbaşkanlık, YÖK, MİT, TRT, MRT ne varsa götürdüler.

Binlerce yeni zengin türedi. Artık jipler, villalar, yalılar, tatil merkezleri İslâmcı kesime meze oldu. Eğitimde, sağlıkta aldılar başlarını gittiler.

Sonra ne mi oldu? Hiiiiç! Ahlâki tefessüh tavan yaptı, çalmak-çırpmak meşrulaştı. Eşkiyaya kahraman muamelesi yapıldı Habur’da, Silivri’de kahramana eşkiya muamelesi yapılıyor.

Yılda bir Gazze maçında coşan, her gün Irak‘taki ölümüne mücadeleyi es geçer. Hesapta Saadet, Büyük Birlik, Türkiye ayrı parti ama referandumda hepsi ‘evet‘çi.

Ekmeğini oradan yiyor, iktidarın kurduğu saadet zincirinin mütevazı bir halkası olabiliyorsan daha ne istersin. Hatta ne isterlerse ‘he‘ dersin.

Bak, Bremen mızıkacıları TV kanalizasyonlarında ‘Bölünmeyi de tartışalımgevişini getirmeye başladılar ya hemen sende durumdan vazife çıkar ve arslanlar gibi davanı savun.      

Acırım acırım, İslâmcı kliğin avukatlığını Nazlı Sulucak, Cengiz Samandar, Mehmet Tetiker, Hasan Cevval, Ahmet Dalton, Mehmet Dallas gibi tipler (tipitipler) deruhte ediyorlar.

Hele hele amiral gemisinin kaptanı, burjuva şarapçısı, bohem-i-yat’çı, Erdumrul Özkek de işaret fişeği yaktı ya artık PKK’lılar bile hainlikte sol’lanacak demektir.

N’ayır N’ertuğrul n’etme; ‘Bu ülkeye bölücülük lâzımsa onu da biz yaparız‘ deme. Mezarlıkta opera söyleme..

Hangi kamyonun arkasında yazıyordu bilmem; ‘Bunu hangi tosun yazmış, anasının nikâhına kadar azmış‘.