Biz Ne Dersek O!

45

TV’lerde, programlarda çözüm sürecinin nimetlerini sayıp dökenler neredeler?  Bu çözüm süreci değil ihanet sürecidir diyen Milliyetçi Toplumcuları yadırgayanlar nasılsınız, iyi misiniz? Durumun nereye gideceğinden, ülkemiz üzerinde oynanan Emperyal oyunlardan  zerre haberi olmayan Orhanlar, kasıntı  Kadirler, Hülyalar nerelerdesiniz?

Adamlar silahlı örgüt, yüzlerce can almışlar can vermişler, ne çözümü yok böyle bir şey. Hainler yığınak yapıyorlar, dağ ve şehir kadrolarını güçlendiriyorlar, silahlanıyorlar, hendekler kazıyorlar,  PKK vali kaymakam atıyor, savcısı ile hâkimi ile insanları yargılıyorlar, Güneydoğuda devletten yana olan insanlar yaşatılmıyor, göçler başladı, bırakın bu Megri megri işlerini dedik, yakardık, yalvardık, ama adamlar bizleri zerre kaale almadılar. Biz Akıllıyız ve İktidarız Ne Dersek O! Sizlerde kimsiniz babından salvo yaptılar.

Bizler, PKK ile  görüşüyorsunuz, ihanet  içindesiniz, bu  gidişat ülkeyi böler  dedikçe, mübarekler  PKK  liderlerine sarılıp,Milli Hareketçilere  kandan besleniyorsunuz  deyip, PKK’nın  sanatçı dediği, akşama  ve  sabaha  kadar ecdadıma küfreden  PKKlı Şivan Perverlere     sarılıp  iki gözü iki çeşme ağlayan  erkan  ve hanımları,  nerelerdesiniz?

Paralelciler bizi kandırdı, Esat  bizi kandırdı, şimdi de pkk  bizi kandırdı  deyip, kaç yıldır  hainlerin  askerimin yüzüne tükürüp, Türk askeri  yolda yürürken  onları yuhalayan PKK’lılara  göz yumanlar, valilere  emir verip  PKK’lılara karşı  ses çıkarmayın emri verenler  ,  PKK’lı  vekillerin dahi komiserime  şamar atmasına göz yumanlar  neredesiniz?

Hani Esat bir haftada gidiyordu, sizlerde Şam da Cuma namazı kılacaktınız ne oldu? Egedeki 16 tane ada da Yunan işgali yapılırken neden görmezden geldiniz?  Tüm bu ihanetlere göz yumanlar sahi nerelerdeydiniz?

Şu akiller vardı ya, hani çözüm sürecinin ne kadar yerinde olduğunu halka anlatıp, inandırmak için şehir şehir dolaşmışlardı. Sahi şimdi neredeler ve hala çıkıp bunu söylemeye cesaretleri var mı? Ya onları bu işte görevlendirenler ne âlemde? Peki, inananlar şimdi ne diyor?  Milliyetçiler  kandan besleniyor diyenler, şimdi  Güneydoğudaki  bu sürgün, kıyım, asker- polis, insan katliamlarının  müsebbipleri sizler değil misiniz  ? Şimdi nerelerdesiniz?  Yoruma gerek var mı?”

Geçen hafta akademisyen unvanlı ( ! ) sorumsuz 1128 kişinin bildirisinde, PKK endeksli tutumlarından dolayı    “tepedekiler olmak üzere, iktidar sahiplerinin “milliyetçilik” temelli açıklamaları karşısında, iki yüzlü siyaset uygulamaları bizleri şaşırtmıştır.  Bu akademisyenler,  hükümetin seçtiği akiller grubunun bir nevisi değil midir?  Şimdi Milliyetçi söylemlerle yine Türk halkını kandırmanın âlemi nedir? Geçmişte birçok tavrını beğenmemekle birlikte, CHP eski Tunceli milletvekili Kamer Genç kadar olamayanların, Kamer Gençten ders almalarını yeğleriz. Adam  hiç olmazsa  Kürdistan  heveslisi   bazı  Akp  ve  pkk  yürüyüşlerinde  ön  saflarda  boy  gösteren  bazı CHP  vekilleri gibi  davranmamış, delikanlıca PKK ya karşı çıkmış,   öldüğümde  de  beni Türk Bayrağına sarıp  Tunceli ye  götürün diye  vasiyet etmiş  olmakla da, bu günkü kaypak  davrananlara, vatan ,millet ,bayrak  değerlerimiz  ve  birliğimiz  açısından birilerine   ders  vermiştir.

Güneydoğu’yu 3,5 yıllık çözüm süreci kandırmasıyla “silah deposu” haline getirenler; bu “kandırılmışlıklarının” hesabını millete vermeksizin, unutturmaya çalıştıkları gibi, bu bildiriyi kınama bahanesiyle “ayaklar altına” aldıkları milliyetçilikten destek devşirmeye çalışıyorlar.  Türk Milleti’nin milli duyguları üzerinden “Başkanlık sistemi” üretmeye çalışıyorlar. Türk Milleti’nin sistemi; Atatürk ‘ün  kurduğu  Cumhuriyettir, onun  geliştirilmesi lazımdır, başka sistemleri  bu millet  kabullenmeyecektir, bu bilinmelidir.