Bir günümüz… (Kestirmeden ve kesik, kesik…)

66

 

25 Ağustos Pazar günü evimizin balkonunda erken saatlerde ailece yapılan kahvaltı ile başlayan koşuşturmamız mutad olduğu üzere gecenin geç vakti evimize intikal ile sona erdi.

Bugün Pazar..  Sabah erkence kalkıp evimizin balkonunda kahvaltımızı yaptık.

Sonra; Sevgili oğlum M. Murat Okyar anma toplantısının yapılacağı Bahçecik Damlar Kabristanına bizi götürdü.26 Ağustos 2011 tarihinde kaybettiğimiz Dr. M. Şefik Postalcıoğlu ağabey kabri başında dualarla yad edildi. Dostları hatıralarını anlattı.

Sonra; Biray önce önemli bir kalp operasyonu geçiren eski Bahçecik Belediye Başkanı İbrahim Gençer hocamızı evinde ziyaret ettik.

Sonra; İzmit’teki evimize döndük, kısa süreli de olsa kestirdik.

Sonra; Emine – Ferhat Karaağaç abla/eniştenin torunları Eren ve Kerem’in Gültepe’deki evlerinde gerçekleşen sünnetine katıldık.

Sonra; Ülkü Ocakları İl Başkanlarından Ramazan Çakırca’nın Derince Yenikent Mavi Salondaki düğününde Türkocağı Kocaeli Şube Başkanı Aykutşad Selçuk ve diğer dostlarla sohbet etme imkanı bulduk.

Sonra; Saat:17:00’de Nesibe Şenoğlu kızımızın nikahı için Yunus Emre Kültür Merkezine yetiştik.

Sonra; Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Harun Reşit Kocagöz ve Başkan Yardımcısı Erdal Baykara ile Eren Camii bahçesinde buluşup Yöresel Kültürler Fuarında açılacak stand ve etkinlik programını gözden geçirdik.

Sonra; Otomobilimize doğru giderken tatilden yeni dönen Kocaeli Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut hocamız ile karşılaştık. 18:30 sularında İkindi çayını Sıla Cafe’de birlikte içtik.

Sonra; Dr. M. Şefik Postalcıoğlu ağabey için Bahçecik Bağevleri Sitesindeki evindeSaat:19:00’da başlayan anma toplantısına yetiştik. Zonguldak Müftü Yardımcısı Nedim Özkal ve Fevziye Camii imamı Ahmet Görgün Küçük ile Diş Hekimi Ömer Erdal’ın okuduğu Kur’an-ı huşu ile dinledik. Yapılan samimi dualara amin dedik.

Sonra; Nurgül Altunbaş yengeyi geçerken evinize bırakırız diyerek arabamıza aldık. Rotayı değiştirip Hasan Baykara ve eşlerimiz ile birlikte Bahçecik Damlar Camii Başkanı Muhammer Kırdemir’e misafir olduk. Bahçe serinliğindeki sohbete Ecz. Selçuk Arslan ve Makine Mühendisi Hasan Baltacı ve eşleri de dahil oldu.

Sonra; Saat:23:00 sularında da Fevziye Camii Müezzin Kayyumu Ahmet Görgün Küçük’ün Bahçecik sırtlarındaki evinin balkonunda günü değerlendirdik.

Sonra; Gecenin ilerleyen saatinde Nurgül Yengeyi Karşıyaka Döngel’deki malikanesine bıraktık.

Sonra; Şükürler olsun ki sağ salim İzmit’teki evimize döndük.

Bugün sevgili eşim Nursel hanımefendi başta olmak üzere, o kadar çok teşekkürü hak eden oldu ki. Sağolsunlar..

Bir günde bu kadar da olur mu demeyin!.. Yıllardır üç aşağı beş yukarı dolu dolu yaşamaya çalıştığımız hayat ve temposu bu…