Yine de Şahlanıyor Aman Sam Amca’nın Osmanlı’sı

65

Sadece biz tarihçilerin değil her Türk‘ün bir Osmanlı ve mehter sevgisi vardır. Osmanlı Hâkimiyet Arması‘nı anlam açılımıyla birlikte takvim yapıp dağıttığımızın üzerinden 10 – 15 sene ya geçti ya geçmedi. Kendimizi adadığımız ve ömrümüzün varlık sebebi saydığımız ‘ilâ’yı kelimetullah için nizam-ı âlem‘ ülküsünün neo con‘vari neo ottoman‘cılıkla eşleştirilmesi, üstüne üstlük Büyük Osmanlı haritalarının Pentagon‘ca servis edilmesi adeta ciğerimi dağladı.

Biz Halifeliği şahsi temsilden alıp da TBMM‘nin manevi şahsiyetine mündemiç kıldığımızdan beri bir İslâm ülkesi bile Halifelik iddiasında bulunmadı. Ama İngiltere 20’li – 30’lu yıllarda, Amerika ise 50’li yıllarda İslâm Dünyası‘na halife arayıp durdular. Bu bağlamda; İngiltere’nin uzmanlık alanı tarikatlar, ABD’nin ise cemaatler sayılabilir.

Hıristiyan Âlemini tapınakçı 1 Papa ve paragöz 1 Patrik ile, İslam Âlemini ise ılımlı 1 halife ile kontrol edebilirseniz; çokuluslu şirketlerin küresel kâr imparatorluğunun ebed müddet hazzını koruyabilir, statükonun sürgit devamını sağlayabilirsiniz. Çok yaşa Coca – Cola, I love you Mc. Donald’s amca..

Büyük Ortadoğu Projesi ve parça parça edilmiş İslâm Ülkeleri haritalarının sırrı çözüldü. İş, ölümü gösterip sıtmaya razı etmekmiş. Önce 2013‘de Ortadoğu’da 22 İslâm ülkesi minimize edilecek akabinde 2040‘da yada 2050‘de Büyük Osmanlı Devleti kurulacak. Yani The Ottoman Empire of America veya The Ottoman Empire of İsrael. Osmanoğullarından sonra Obamaoğulları..

harita

Birileri (şimâli cenah), yakın tarih için Türkiye – Ukrayna Savaşını simule ederken başka birileri (garbi cenah), yeniden Halifeliği ve Osmanlı’yı bisiklet pompasıyla canlandırıp İslâm Dünyası’nın kalan canını alma hesapları yapıyor. Bu babda şanlı tarihimize Mohaç‘lar, Çaldıran‘lar ve Kanije‘lerden sonra Davos‘lar da ekleneceğe benziyor.

Necip Fazıl‘ın deyimiyle ‘Yoğurttan kaleler için kâğıttan kahramanlara ihtiyaç vardır.‘ Ben Amerika’nın yerinde olsam; elimin altında muhtelif çap ve markada kahraman, demokrasi havarisi, barış savaşçısı, diyalog şampiyonu, insan hakları hafızı, din sanatçısı, kanaat mühendisi vs. bulundururdum.

Ahmedinecad‘a mı kızdın; gönder 1‘ini nümayişle İran‘a.. Hugo Çavez mi sorun; yolla 1‘ini deniz piyadeleriyle Venezüella‘ya.. Evo Morales hır mı çıkarıyor; Soros fonlasın derhal Bolivya‘ya 1 eylemcibaşı. Mugabe‘den mi rahatsızlık; yollayın Zimbabve‘ye ‘sınır tanımayan‘ doktorları, yaysınlar kolerayı..

Bizi sorarsan, Yenicami‘de cenaze namazını kıldıran Bekri Mustafa‘nın mevtaya sözlerini analım aşk ile..

Ne diyelim; onlar ermiş muradına, biz çıkalım halife avına.

Wanted! Duyanların, görenlerin..