Türkiye Kiminle Gurur Duyuyor?

48

 

Yek; Hilari’yle mi? Hani bizim Dışişleri Bakanıyla ‘çak‘ yapan sonra da Suriye mevzusunda “sağ yap, sol yap; topla düz gel” komutanlarıyla somut Middle East anası. Başkanlık veremedik, Dışişleriyle avunası..

Biz de mevkidaşının taraftarları olarak mutluyuz ama “Baharı bekleyen kumrular pardon Araplar gibi” olamayız. Zira en çok o ülkelerinin boncuklarını dağıttı.

; Petraus’la mı? Hani bizim pek bi muhterem, pek bi demokrat adı gibi Hilmi generalimizin zamanında askerlerimizin başına çuval geçirme başarısı gösteren Conibaşı var ya şimdi CIA başı. Ülkemizi ve Ortadoğu ülkelerini açık istasyon çalışmalarında pilot bölge olarak kullandığı için ne kadar müteşekkir olsak az. Anlayana sivrisinek caz..

Se; takım oyunu oynayan Yunanistan’la mı? Hem kriz var diye AB’yi avro avro kekleyen hem de Ege Denizi’nde ne kadar ortada ada varsa bölgesel güç (!) Türkiye‘nin gözünün içine baka baka kendi tespihine boncuk olarak ekleyenler var ya hani.. Adamlar karasularını 6 milden 12 mile çıkarır, Akdeniz’de burnumuzun dibinde petrol arar, Müslüman Türk azınlığı azarlar; ‘tık‘ hatta ‘hık‘ bile diyemeyiz. Ama mevzu Beşşar olunca; ‘oğlum, bak git!

Cıhar (Car); Ancelina Coli’yle mi? Hani CIA cenneti olan Holivut’un neolitik dönem Ajda Pekkan’ı. Somali ve Irak’tan sonra son filminde Suriye dekorunda pozlandırılan ve bizim Apaydın Kampında tozlandırılan usu az USA bayanı. “Törkiş kebap şok güsel, Törkiş lokum dilayt” de, canımı ye. Heyt bre Cüneyt Abi.

Penç; Borazaniyle mi? Bir kere kimin borazanı? Babası Molla Mustafa Osmanlı’ya kimin ittirmesiyle silahlandı, saplandı? Oğul Neçirvan bizden hangi meşhurlarla ortaklandı? Bu ‘kak Mesut‘ değil mi “Kuzey Irak’ı Türk Ordusuna mezar ederiz”, “Türklere bırak PKK’lıyı, kedi bile teslim etmem”, “Sınırötesi harekat olursa sert karşılık veririz” diyen, 10 senedir vaktimizi ekmeğimizle birlikte haybeden yiyen.

Askerimizin en çok şehit düştüğü Hakkâri sınırı kimin denetiminde? PKK’nın kampları, Kandil‘i, uyuşturucu parası, barajı-garajı kimin bölgesel yönetiminde? Vur Barzani vur, Kürdistan’ı kur!

Ve Türkiye Barzani’ye ” Türkiye Seninle Gurur Duyuyor” diyenlerle rezil oluyor. Bu kadarı da biraz fazla oluyor. Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor.