Tamam mı, Devam mı?

27

Şu sanal medya bir alem doğrusu. Dünyanın bir ucundan mesaj paylaşılıyor, öbür ucundan anında cevap geliyor.

Eskiden gazetelerden, radyodan veya tek kanallı televizyonlardan bayatlamış haberleri okur, dinler ya da izlerdik.

Şimdi öylemi ya; ıssız yoldaki bir kaza haberini dahi akıllı telefonlar sayesinde o an görüntülü olarak izleyebiliyoruz.

Hatta ABD başkanı Trump, 30, 40 harflik bir twit atıyor,  neredeyse bu twit’ler, 3. Dünya savaşına sebep olacak derecede yürekleri hoplatıyor. Bize dönecek olursak, usta politikacılarımızdan biri var ki; seçim meydanlarına dahi inmeden her gece attığı 3-5 twitle işini bitirip Türkiye’nin gündemini oluşturuyor.

Biraz daha geriye gidelim isterseniz, attığı twit’ler sayesinde halkın dini duygularını sömüren bakaracı makaracı bakanımız bile oldu.

Yani müthiş bir şey şu sosyal medya denen yapı.

Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarına artık yeter anlamında bir kişi “TAMAM” diye twit paylaşıyor, bir gecede bu tamamlar, milyonu aşıyor.

AKP, AKP İktidarına Karşı

Erken seçim istemeyi vatan hainliği ile eşdeğer gören Erdoğan, Bahçeli’nin erken seçim isteğini bir gün sonra görüşüp kabul etti. Anlaşılıyor ki daha önceden konuşulup anlaşılmış bu kararı, açıklamak Bahçeli’ye düştü.

Erdoğan’ın son günlerde gerek kendi partisi içinde gerekse ülke meseleleri konusunda aldığı kararlar, adeta “patron çıldırdı” dedirtecek cinsten uygulamalarla sıralanıyor.

Ülke ekonomisinin en bozuk olduğu bir dönemde erken seçime gitmesi, kendisi açısından çok büyük risk taşıyor. Anlaşılan o ki, gelecek te Türkiye’yi oldukça daha zor günler bekliyor.

Bu durumda milletin karşısına oy istemek için meydanlara indiğinde sormazlar mı: “her şey iyiyse neden erken seçime gidiyorsun, yok kötüyse neden tekrar seni seçelim“?

Birçok belediye başkanını metal yorgunluğu bahanesiyle görevden aldı, hem de İstanbul Ankara gibi en büyük belediyelerin başkanları da bunların içinde. Millet sandığa giderken bunları düşünmeyecek mi sanıyorsunuz?

Üstelik ülkeyi 16 yıldır tek başına Ak Parti iktidarları yönetmesine rağmen, birde manifesto yayınlaması ne manaya geliyor, bu güne kadar yaptıklarını hata olarak görüyor da, defterden mi siliyor dersiniz?

Yandaşı olan KARAR Gazetesinde yazar Elif Çakır’ın dediği gibi; bu defa patron’un işi zor, hem de çok zor.

Kalın sağlıcakla.