Meral-Tuncer AKŞENER’lerin Oğlu Fatih’ in Nikahı Hakkında

63

 

01 Eylül saat 19.00′ da Üsküdar-Beylerbeyi Sarayında yapılması planlanan ve davetli olduğumuz Nikah’a gidiş için, çok değerli arkadaşım ve dost insan Ahsen Okyar’ın başkanlığında, organize ettiği arkadaş grubu ile sorunsuz  olarak neşe ve huzur içerisinde anılan yere ulaştık.

Bu çerçevede, bir Osmanlı eseri ve yapısı olan, Beylerbeyi Sarayı muhteşem görünümü ile karşımızda durmakta idi. Saray bahçesi çok kalabalıktı. Ülkemizin  Fikir dünyasına, Fikir üreten / fikir adamları ile tüm siyasi partilerin üst yönetim kadroları MHP Genel Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı, İş dünyasının duayenleri  ve Meral kardeşimin ahde vefayı  unutmadığının delili olarak  onun bu makamlara gelmesinde emeği geçen tüm dostları hep orada idi.

Bir çoğunu yakinen tanırım,  bu vesile ile değerli dostlarla ikili görüşme imkanı da buldum. Diğer çoğunluğu ise; şahsi dostluğum olmamasına rağmen, yazılı ve görsel medyadan tanırım.  Mübalağa yapmıyorum büyük bir kısmı orada idi.  Meral kardeşim, Bizleri çok iyi bir şekilde karşıladı ve ağırladı. Herkesle yakından ilgilendi. Doğduğu yerleri, yaşadığı toplumu unutmadığını kanıtladı.

Hiç bir büyüklük kompleksine kapılmadan yaşlısı, genci  her kesimle çok iyi diyaloğu olduğunu biliyordum ancak Ülke insanımızın fikir ve düşünce üreten kesimi tarafından bu kadar çok kabul gördüğünü inanın bende bilmiyordum. Kendisi ve Enişte ile bir kere daha gurur duydum.

Kimler yoktu ki,  Ünlü Modacı ve Uluslararası sosyete kadın Terzisi (dayım)  Hayri Akduman, Rukiye Halam, E. Milletvekili İsmail Kalkandelen, Sefer Ekşi, DYP e. İl Başkanı Metin Gürsoy, Cengiz Özdemir, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez başkanlığında tam kadro, Kocaeli Fikir dünyasının emekçisi, üreteni, gece gündüz sosyal yaşamın içerisinde pozitif katkılar sunan değerli dost Ahsen Okyar  iki otobüs dolusu dostu ile, Kocaeli camiasının yazılı ve görsel basını, Süleyman Pekin kardeşim,  Siyasi partilerin yönetim kadroları ile STK’larının yönetici kadroları ve bir çok Kocaelili hemşehrim.

Ayrıca Çok değerli hemşehrim büyük fikir adamı Av. Özcan Pehlivanoğlu, eski Bakanlardan Prof. Dr. Ahad Andican, bakanlar kurulunun  3′ te biri, TBMMeclisinde geçmişte görev almış bu gün hala görev yapan çoğu parlamenter, sanat çevresinin bir çoğu, iş dünyasının üst yönetim ve sahipleri, Sendika aleminin bir çoğu, Devletimizi geçmişte yönetmiş ve şu an yöneten üst düzey bir çok bürokrat ve de en önemlisi… Milliyetçi camianın hemen hemen tümü(parti gözetmeksizin), Gündoğdu’nun çoğu, daha ismini buraya sığdıramayacağım çok büyük bir insan topluluğu orada idi.

Boğaz kenarında ve Boğaziçi köprü ayağının bitişiğinde bulunan, Beylerbeyi Saray bahçesinin ne kadar büyük olduğunu hatırlayanlar bilir, iğne atsan yere düşmez misali dob dolu idi, yemek servisi mükemmel 20 çeşit’in üzerinde olup, limitsiz idi.

Sonuç olarak bir çok düğün ve nikah davetine icap ettim (bir çok saray ve sosyete düğünü dahil) Bu kadar mükemmel  organizasyon görmedim. Her şeyi ile muhteşem idi. Yüce Allah Meral kardeşimin biricik oğlu Fatih’e tekrar mutlu, huzur dolu bir evlilik geçirmesini ve dolu dolu yaşamasını temenni ediyorum.

 

 

İzmitliler ünlü modacı ve uluslararası sosyete kadın Terzisi Hayri Akduman ile birlikte

İzmitliler ünlü modacı ve uluslararası sosyete kadın Terzisi Hayri Akduman ile birlikte

style=”background:#F6F6F6; border:1px solid #DDDDDD; margin:10px 0; padding:5px; text-align:left;”> Hasan Yılman dayısı ünlü modacı ve uluslararası sosyete kadın Terzisi Hayri Akduman ile birlikte

Hasan Yılman dayısı ünlü modacı ve uluslararası sosyete kadın Terzisi Hayri Akduman ile birlikte