Çukurova Milli Duruş Birliği’nden Açıklama

29

 

10 Ocak Perşembe günü İnönü Parkında Çukurova Millî Duruş Birliği(ÇMDB) tarafından yayınlanan bildiridir.

“Son günlerde yaşanan üzücü, ezici, ağır bunalımlar, sıkıntılar ve açık emperyalizm uşaklığı biz Vatan ve Millet sevdalılarını derinden yaralamaktadır.
Türk Milletinden tarihin hesabını sormak üzere emperyalistler tarafından oluşturulan şer ittifakının ASALA terör örgütünden görevi devralan, Vatanımıza, Milletimize ve Canlarımıza kast eden PKK terör örgütünü, onun elebaşını ve bu örgütün temsilcilerini muhatap alarak, Türk Milletinin önüne barış yutturmacası adıyla sunulmasını asla kabul etmiyoruz.
Türk Milleti, kendi vatanına kastedenlere tarihin hiçbir döneminde kesinlikle katlanmamıştır. Bu yolda verilen şehitler, bunun en büyük delilidir.
Bu gerçekler ortada iken üç beş çapulcunun oluşturduğu bir terör örgütünün barış yapmak yutturmacası adına masum imiş gibi önümüze sunulmasını asla kabul etmiyoruz.
Dünyaya ayar ve düzen vermeye çalışan bir güç, ülkenin bölünmesini isteyen bir çapulcu sürüsüne neden ayar vermez, hayret ve ibretle karşılıyoruz.
Barış yutturmacası, Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölme, yıkma ve en azından Türksüz bir sistem oluşturma işlerinin gizlenmesidir.
Barış yutturmacası adına yapılan gizli işler, gizli ilişkiler Adana’da da hepimizi üzmektedir.
Yazıklar olsun! Barış yutturmacası için şehitliği, gaziliği kullananlara ve onlara gizli-açık destek verenlere.
Artık analar ağlamasın deyip barış kandırmacası yapılırken şehit görmeye tahammül edemiyoruz.
Mustafa Kemal ATATÜRK, Adana’yı, Milli Mücadeleyi başlattığı il olarak belirtmiştir.
Yazıklar olsun! Böyle bir ilde PKK’ya teslim olmak demek olan barış süreci
yutturmacasına alet olanlara ve bunlara gizli-açık destek verenlere.
Emperyalizm, kullandıklarını zaman içerisinde mutlaka terk eder. Tıpkı Damat Feritleri, Ali Kemalleri terk ettikleri gibi.
Kahrolsun Emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileri.
Çukurova Milli Duruş Birliği olarak vatan millet adına dik durmaya, milli durmaya sonuna kadar devam edeceğiz.
Ne mutlu Vatan ve Millet adına dik duranlara. Ne Mutlu Türküm Diyene.”

Bu bildiriye ilave edecek ne olabilir ki?

Bu bildirinin okunmasından sonra, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyelerince yapılan iki ayrı bildiri daha sunulmuştur.

Bu bildiriler de oldukça önemlidir.  Bu konuda emeği geçen, millî duruşundan taviz vermeyen gazilerimize, şehit yakınlarımıza teşekkür etmeliyiz.