Cihadın Kafkasya’da Dolaşan Hayaleti

27

 

Ne diyordu yasaklı Yunus şiiri:

Cihad cihad dedikleri
Üç beş ihaleyle (makam) mevki
Birazcık da başörtüsü
Bana tek iktidar gerek

Eskiden Doğu Türkistan‘da Çin zulmü vardı ve evlerde eylemlerden kalan mavi ayyıldızlar / gökbayraklar. Son 10 yıl Kayseri ve İstanbul‘daki Uygur Türklerinin vakıfları önce yurtdışına postalandı, sonra Çin‘le anlaşılarak Sinciang Bölgesinde pek bir sorun olmadığında karar kılındı

Afganistan‘ın tamamen ve resmen, Pakistan‘ın da fiilen ve kısmen (kuzey) işgalini Amerika yaptığı için kabullendik. Zatî ve subutî sıfatları olduğu varsayılan ABD’nin zaten Irak‘taki işkence ve işgal dokunulmazlığı TBMM’ce de tanınmıştı. ‘Ben bilmem eşim bilir‘ diyen halkımız da “buna dış politika derler” diye inanmıştı.

92-93’lerde Bosna için eylem, miting, toplu dua, yardım kampanyası, evlatlık yarışı gırla giderdi. Ne o, sorun mu çözüldü? Bosna – Hersek diye bir devlet mi var? 93-94’te “bağrı fırın, beyni tandır” gibi yanan Karabağ krizi mi durdu? 95-96’daki Çeçen cihadına ne oldu? 97’deki Urumçi Gulca katliamı niye unutuldu?

Bunları çözemediniz ve halının altından Çinlilere, Ruslara ve Amerikonyalılara süpürdünüz de çözmeye Ermenistan sınır kapısı, bir de Neşe’nin kepek şampuanıyla “Apo’ya Başkanlık – PKK Spor’a Şampiyonluk” konusu mu kaldı elinizde? ‘Çözümsüzlük çözüm değildir‘ dediniz; çeyrek asırdır Irak‘ı, Bosna‘yı, Afganistan, Çeçenistan ve Doğu Türkistan‘ı bilemediniz, göremediniz, çözemediniz.

Gerçi iyi oldu, sizin çözümünüz çorap söküğüne benziyor. Elinize bir ip ucu versinler; 2 bilemediniz 3 dönemde çorap-morap, pantolon-mantalon, üstte başta, temelde taşta hiçbir şey bırakmıyorsunuz. Etnik açıdan merak ettiğim için soruyorum; Moğol Ordusundan mısınız?

21 Nisan rahmetli Cevher Dudayev‘in şehadet yıldönümü. Hani o yiğit oğlu yiğit, hani insan kere insan ve Şeyh Şâmilvari devlet adamı, Denktaş gibi kurucu cumhurbaşkanı, “Siz Allah’tan çok Rusya’dan korkuyorsunuz” diye Esenboğa Havaalanında bizim Ankara ricâline fırça atan kahraman. Ve sonra Zelimhan Yandarbiyev; şehit.. Aslan Maşadov; şehid.. Şâmil Basayev; şehit.. Abdülhalim Sadullayev; şehit.. Doku Umarov; son lider, Allah selâmet versin!

Türkiye‘nin desteğiyle 2007‘de Doku Umarov bir Rus darbesiyle Çeçenistan‘dan uzaklaştırıldı ve yerine kukla Kadirov getirildi. AKP Hükümeti kendisini pek sever, sık sık TOKİ’leşirler. Siz Çeçenistan‘da bol bol cami – medrese yapın, Çeçen cihadı aynı yıl kurlan Kafkasya Emirliği adı altında genişleyerek devam ediyor. Kapsama alanında Çeçenya, İnguşetya, Nogay Eli (Stavropol), Karaçay-Çerkesya, Kabardin-Balkar, Dağistan hatta Doğu Osetya bile var.

Az biraz bi Gazze‘niz var elinizde siyasal oyuncak, yakında El Fetih‘le Hamas da sizi tanımaz. Siz de ABD ve İsrail‘le birlikte Talibân‘a ve Çeçen militanlarına karşı cihad yaparsınız; halkımıza da Peygamber Efendimiz de böyle buyurdu, sahabe de böyleydi, ecdat da şöyleydi diyerekten konuşursunuz Kutlu Doğum programlarında.

Dokku Ebu Osman yada Doku Umarov; “Dokunma bana sen de yanarsın / Dokunma bana, ellerin tutuşur“, Hz.Google’da arasın, cihadını bulursun.

Şehadet parmağım kör gözüne
Tükürsünler gayri çözümüne

3’ncü şahıslara ve cihadseverlere duyurulur.