Türkiye’ye Bir “Yenises”

53

 

Türk Milletinin bağrına 10 şehidin daha acısı düştüğünde, ümit bu dolu satırları kaleme almak elbette çok zor.

Artık hepimiz kabul etmeliyiz ki; Türk Milleti dış destekli iç düşmanlara karşı bir savaş halindedir. Görülmüştür ki; bu savaş sadece Türk Ordusuna ve emniyet güçlerine bırakılamaz. Bu savaşa her satıhta, Türk Milletince karşılık verilmelidir.

Türk devleti yıllardır, milletleşme sürecinin tamamlanması için etnik mikro milliyetçileri kazanmak uğruna elinden geleni yapmış ve dayanağı olan Türk Milletinden esirgediklerini bunlara vermiştir.

Devlet varlığının esaslarından biri olan “menfaat birliği” konusunda pozitif ayrımcılık yaparak “belki bunları kazanırım” diye çabalamıştır.

Gelinen nokta, asla ıslah olmayacak bir güruh ile karşı karşıya olduğumuzdur.

Bu nedenle; bölücü terör ve yandaşlarının başları, geçerli olan yasal düzen ile güvenlik güçlerimizce ezilmelidir.

Türk Milletine düşen görev ise, yurdumuzun tamamında; çarşıda, pazarda, okulda, medyada, camide, cemevinde, denizde, havada, karada yani anlayacağınız her mekanda ve ortamda, teröristlere ve yandaşlarına nefes aldırmamaktır.

Demokrasi havariliği altında terörizm ve bölücülük müdafiliği yapanlara gereken dersi vermek zamanı gelmişte geçmektedir bile…

Terörist bölücülüğe ve yandaşlarına gereken cevabın verilebilmesi için bilgiye ve tecrübeye ihtiyaç vardır.

Derya da karaya ulaşmak için yüzme bilmenin gerekliliği izahtan varestedir. Bunun için bilgiye ulaşacak kaynakları bulmak, çok okumak ve araştırmak gereklidir. Tabii ki neyi okuyacağını ve araştıracağını bilmek kaydıyla…

Türkiye’nin hayati sorunlarını aşabilmesi için, bilginin sunumu ve sentezlenmesine ihtiyaç vardır. Adeta bir “YENİSES” gerekmektedir.

Türkiye, terörist bölücülük konusunda acılı günler yaşarken, geleceğin “BÜYÜK TÜRKİYE”sini kurmak konusunda da milliyet ve vatan sever insanlarımız çok gayretli çalışmalar yapmaktadır. Bunlardan biri de Osmaniye’de çıkartılan ve bir derginin kolay kolay ulaşamayacağı 200.cü sayıya ulaşan “YENİSES” dergisidir.(www.yenisesonder.com) “YENİSES” ve benzeri yayın yapan neşriyatta; Türk Milletinin ve medeniyetinin büyüklüğünü bulursunuz, bölücü terörün nasıl yenileceğini görürsünüz, muhafakarlığın ne olduğunu öğrenirsiniz, milli ve manevi değerlerin ne olduğu ve nasıl korunacağını anlarsınız…

Acaba Gönül Sultanlarımızdan Niyazi Mısri’nin Limni Adası Kale yolunda, taş parkelerin altında yattığını, “YENİSES” olmasa, Müslüman Türkiye’de ben dahil bilen(!) olurmuydu? Limni Kalesi eteklerinde yıkılmış olan Niyazi Mısri Külliyesi ve Camii’nin fotoğrafı basılırmıy dı? İşte bunlar yapan “YENİSES” bölücü teröristleri yenmek için en önemli silahlarımızdan biridir.

Türkiye’ye böyle bir “YENİSES” gereklidir. Bu ses mutlaka duyulacaktır. Çünkü “YENİSES” yarınların güçlü devletinin, mutlu milletinin habercisidir.

Bugün “YENİSES” gibi düşünenler, yazanlar, çizenler ve bundan dolayı dua için ellerini semaya açanlar, yemin ederler ki bölücü terörizmin yandaşlarına ve iç – dış destekçilerine dünyayı dar edeceklerdir.

Cenab-ı Allah; Türk Milleti, Türk Devleti, vatan, din, iman, namus için toprağa düşen yiğit askerlerimize rahmet etsin, mekanları cennet olsun, zafer için Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine güç, kuvvet ve kudret ile hepimize bir “yenises” versin.