Peygamberimize Hakaret Filmi ve Tepkiler

48

Batı dünyasının İslam’la vazgeçmediği bir düşmanlığı vardır.
Hıristiyanlık ve Musevilik devrini tamamlayıp son din olarak İslam dininin gelmesi ve bundan sonra ne bir peygamber ve nede bir din gelmeyeceğine göre İslam’a karşı saldırılar yazılı ve sözlü olarak batı dünyasından saldırılar devam edecektir.

Kuran’ı Kerim’de “Allah indinde tek din İslam’dır”. Ayeti bunun en açık örneğidir.

Hz. Peygamberimize yapılan saldırılar karşısında peygamberimizin gösterdiği sabır ve metaneti bizimde göstermemiz gerekmektedir. Yakıp yıkmak adam öldürmek İslam’a uygun hareketler değildir. Çünkü İslam dini hiç kimse ile savaş halinde değildir. Böyle bireysel olaylar karşısında feverana gelip yakıp yıkmak adam öldürmek sadece İslam’a zarar verir.

Protesto yapılmaması mı gerekir. Asla mutlaka bu müptezel hareketler için dünyayı haberdar etmek için protestolar yapılmalı. Yakmadan yıkmadan, adam öldürmeden bütün dünyayı ayağa kaldırmalıyız. Bu konuda Diyanet İşleri Başkanımız kamuoyunu aydınlatacak açıklamalar yapması gerekiyor.

Toplum hareketlerinde provokasyonlar çok olur milleti galeyana getirip eylem yapmak isteyenler olabilir çünkü bu hareketlerde şuurlu davranış olmaz.

Türk Müslümanları şuurludur. Provokasyonlara itibar etmez. Arap ülkeleri Müslümanlığı Peygamberimizin yaşadığı Müslümanlığı yaşamadığı için şuursuzca İslam’a aykırı hareket edebilirler bu onların sorunu. Biz Türk Müslümanlar olarak sabretmeliyiz. Bu tür olaylara karşı yazılı beyanatlar vermemiz gerekir. Ancak kimseyi öldürmeden yakıp yıkmadan İslam’a ve Peygamberimize yakışır bir davranış içerisinde olmalıyız.

Yüce Allah büyük Türk Milletini korusun.