Ortamı Germeyelim Lütfen

226

Gerçekten çok zor bir durumdan geçiyoruz çevre zaten ateş çemberi kuzeyi, güneyi, doğusu, batısı ülkelerde savaşlar, isyanlar ölümler, ölümler var. İsrail ‘in yaptığı ve bundan sonra yapacakları önlemenin kolay olmayacağına inanıyorum.

Evet İsrail o bölgeyi para ile satın aldı , Filistinli dedeleri topraklarını sattı önce sadece 1 aileye satılan toprak o ailenin ABD de yaşayan diğer aileyi çağırması ile başladı ve Süleyman Mabedini kullanarak bu topraklar aslında bizim ve topraklarımıza geri dönmeliyiz demeyle başladı ..

Almanya’nın Nazilerin yaptığı zulüm sinema dünyasında sürekli işlendi, bizler izlemedik mi? Bizler o filmleri alkışlamadık mı? Nazileri tüü kaka diye değerlendirmedik mi? Piyanist filmini izlediğimizde ne düşündük? Daha doğrusu bize ne düşündürdüler?

Şimdi almayalım, içmeyelim, kullanmayalım dediğimiz o firmaları almak için yarışmadık mı?

Savaş silahları, savuna sanayii, inşaat sektörü malzemelerini almadık mı?

Ne kadar kısa sürede hemen taşıdıklarımızı ayaklar altına alıyoruz?

Bu ülke daha öncede aynı şeyi yapmıyor muydu?

Onları bu kadar içimize almadık mı? Tüm dünya temkinli davranırken biz ooo.. diyorduk şimdi kahvesini içmeyelim, deterjanı kullanmayalım bence bunlar küçük işler, İsrail’in çok da umurunda değildir inanın. Aradan geçen bir süre sonra merak etmeyin o açık kapatılır.

İsrail ‘in dünyaya hükmettiğini unutmayalım , adamlara 3-5 tane kahvesini dökerek bunu başaramazsınız .. Ülkelerde ben senin ürünlerini vatandaşım almıyor değil, ülkeye girdikten sonra alsan ne olur almasan ne olur, bozulur mu? Kurtlanır mı? Zarar eder mi?  HAYIR

Hem de kocaman bir HAYIR… Hangi devlet dünyada ben İsrail ürününü sınırdan sokmuyorum diyebiliyor ve diyebilecek… Uluslararası Ticaret hukukçuları bu sorunun cevabını en doğru şekilde cevaplayacaktır…

Diğer Müslüman ülkelerine bakım bakalım İsrail ‘in hangi ürününü satmıyor , almıyor ve sınırına sokmuyor .. Yapamaz ticaret işi yukarıdakileri yerinden yurdundan eder, sınırına sıçrar…

Ülkesini karıştırır, yok eder yok… Filistin sorunu dedelerinin hatasını ödüyor , çocuklar ölüyor , sürekli mücadele ediyor .. Günün birinde sınırlar çizilecek Filistin küçük bir il görüntüsüne girecek, İsrail sınırlarını daha geliştirecek bölgenin hâkimi olma yolunda ilerleyecek.

Filmlerde zulüm gören bir halk gibi, bugün bu konuyu çok güzel işledi, yandaş topladı, bu arada güçlendi, akıllıca yönetti hem ülkesini hem dünyayı.

Filistin , İsrail çatışması bitmez ..bitmesi istenmiyor istense güçlü taraf silip süpürür ..Bunu unutmayalım toprak çok değerli dedelerinin yaptığı yanlışı şimdi torunları geri almaya çalışıyor , diğer grup para ile aldığı toprağı satmaya geri vermeye niyeti yok ..

Yardım etmek isteniyorsa onlara ancak silah ve mühimmat desteğini bir yolunu bulup ulaştırmalı , yoksa küçük işlerle bu iş çözülmez sadece kişiler kendini kandırmaya çalışır , hani ben o markayı içmedim, almadım diye.

Saygılarınla