Necdet Bayraktaroğlu Hakkında

42

 

Necdet Bayraktaroğlu kadim dostum değerli arkadaşım ve meslektaşımdır.
Necdet Bayraktaroğlu Askeri Hâkim Albay olarak uzun yıllar değişik yerlerde çok önemli görevlerde bulunmuştur.

Bayraktaroğlu emekli olduktan sonra Türk Tarihini araştırarak ve tespitlerini kaleme aldığı “TARİHİMİZDEKİ MUHTEŞEM MEKTUPLAR” kitabını Türk Milletine armağan etmiştir.

ŞEYH EDEBALİ diyor ki;

“Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın” Bayraktaroğlu bu kitabını hazırlarken Türk tarihinde uzun bir yolculuk yapmış Metehan’dan Atatürk’e kadar tarihte yabancıların padişahlara yazdığı mektuplar, bu mektuplara verilen cevaplar. Padişahların vezirlerine, şehzadelerine yazdıkları mektuplar onların verdikleri cevaplar çok akıcı bir üslupla kaleme alınmıştır.

İstiklal Savaşında Atatürk’ün mektupları, tarihi bir belge olarak okunması gereken mektuplar olduğunu belirtmek isterim.

Kitaplar bir milletin kültür değerlerini geçmişten bu güne taşıyan varlıklar olup milletlerin ilim ve fikir dünyasına açılan kapılardır.

Kaynağını milletin tarihinden alan neslin milli şuuru daima canlı ve uyanık olur.

Bir milletin ilim ve kültür hazineleri nesillere aktarılmalıdır. Bu katkı, milli dayanışma birlik ve beraberliği sağlar. Gelecek nesiller milli şuurla beslenmeli ve tarihini iyi bilmelidir. Ondan kuvvet alarak geleceğe taşımalıdır.

İşte Bayraktaroğlu bu hizmeti yaparak tarihe ışık tutmuştur. Kendisini tebrik ediyor ve daha nice çalışmalar yapmasını arzu ediyorum.

Bayraktaroğlu’na uluşmak için: 0532 432 69 32 telefonu mutlaka arayınız.