DTP’nin Oyunu

79

DTP Mecliste gürültüyü seyrederken, sokakta çatışmanın tohumlarını filizlendiriyor.

Geçtiğimiz hafta İzmir’de vuku bulan hadiseler, gelir geçer bir hadise olmaktan çok uzak, aslında bir prova niteliğinde.

Önceden kurgulanmış bir senaryo ve bunu sahneye koymaya çalışan figüranlar İzmir’deydiler geçtiğimiz hafta.

Yarın yurdun diğer tarafında, bir sonraki gün burada, yanı başımızda.

Maksat, sokakta çatışmayı körükleyerek dağda iken ağlattıkları analara yenilerini eklemek.

Bunun sonucunda da, bu oyunda “esas oğlan” ı oynayan “Uluslararası Güç” ün devreye alınma sahnesi bu oyunun “sahne ortası” dır.

Akabinde BOP’nin taşeronları ile birlikte daha önce el altından basına sızdırdıkları, uluslararası platformlarda sunumunu yaptıkları haritanın sınırlarını şekillendirme çalışmalarına bir an önce başlama hevesindeler.

Bu senaryonun nasıl yazıldığını, sonuçları karşısında nasıl bedeller ödendiğini iyi bilen nesiliz biz.

Ezberimizde tüm detayları ile geçmişte yaşananlar.

Bizleri bu sahnede rol almaya zorlayanlara söylenecek birkaç sözümüz de var.

Biz bu oyunun en “has” ını biliriz.

Bu millet için ödenecek ne hesap varsa önümüze gelen, boynumuzu “uysal koyun” gibi uzattık. Ama “Kızılderili” tamtamları ile bize “English Vals” yaptırmaya kalkmayın.

Sadece iktidarınızın ömrünü birkaç sene daha uzun tutmak uğruna, kapalı kapılar ardında sözler verirken, İzmir’de tezgahlanan oyunu da hesap edebilmeliydiniz sizler.

Bu gidiş hayra alamet değil.

Bu konuda geçmişe yönelik en fazla tecrübesi olan, hafızası olan bir camiayı, Türk Milliyetçileri’ni, bu oyunun bir tarafı gibi göstermekten vazgeçin.

Siz yazdınız, siz oynayın.

Hayır, biz bu oyunu içinde değiliz” diyorsanız eğer, bugüne gelene dek yaptıklarınızdan duyduğunuz nedameti milletin huzurunda dile getiriniz.

Türkiye’yi ayrıştırmaya yönelik çabalarınıza da bir an önce son veriniz.

Bu konuda en ufak bir adım daha atmayınız.

Çok daha iyisini yapıp, emaneti esas sahibine, size aldanan, siz “Karun” kadar zengin olup “Hummer Jeep” lerle gezerken, kendileri daha da fukaralaşan Türk Milleti’ne iade ediniz.

KOCAELİSPOR’UN İHTİYACI

Futbolda bir deyim var sıkça kullanılan, “bu topa girmemek gerek” diye. Ama Kocaeli’nde yaşayıp da, yaşanan bu trajediye bigane kalmak imkansız neredeyse.

Yazılanlara bakılırsa yaşanan tablo tam bir yürek acısı.

Futbolcuların yaşadığı sıkıntıları az çok tahmin edebiliyorum. Yine de herşeye rağmen gösterdikleri çabanın ayakta alkışlanacak bir davranış olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Geçmişe yönelik çok şey yazıldı. Zaten o bir spor olayı olmaktan çıkıp bir dava dosyasına konu olacak nitelikte kriminal olay haline gelmiş durumda.

Kocaelispor’un toplam ne kadar borcu var bilmem.

Futbolcuya borcu ne kadar onu da bilmem.

Federasyona karşı yerine getirilmemiş edimleri nedir bilmiyorum ancak öğrenmem zor olmaz.

Ama bir şey var bildiğim, o da; Kocaelispor’u bu düştüğü durumdan bir adamın çıkarmasını beklemek, kanser hastasının aspirinle tedavi olmasını beklemek gibi bir şey olur.

Bu kentte Valimiz Sayın Gökhan Sözer’in hızlı bir şekilde devreye girerek, İlimiz milletvekili olan Sanayi Bakanı Nihat Ergün ile birlikte acil olarak geçmişte yönetimlerde bulunmuş kişiler başta olmak üzere bir “akil adamlar toplantısı” düzenlemesi gerekiyor.

Kentimizde bulunan ve bu kente kendini borçlu hisseden sanayici, tüccar, esnaf, işçi, memur, bunların bağlı bulunduğu odalar, sivil toplum örgütleri, kooperatifler, sendikalar OSB’le ve belediyelerin, yalnızca maddi değil fikri katkılarını da verebilecekleri bir platformun hemen oluşturulması gerekmektedir.

-Ne zaman?

Bir Alman Atasözü ile cevap vereyim…

-Dün!

Yani geç kaldık..

Hemen!.

-Kocaelispor kurtulur mu?

Çok kısa bir cevap vereyim

-Kurtulur..

Hele hafta başında GS Başkanı Adnan Polat, yönetici Haluk Üstünel, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve iki teknik direktörün de bulunduğu bir masada 13 maçta, oynamadıkları Ankaraspor maçından aldıkları 3 puan ile birlikte 7 puan toplayan Denizlispor’un Başkanı Ali İpek’in takımının düşmeyeceğine olan inancını gördükten sonra, 13 puanlı Kocaelispor çok daha rahat kurtulur.