Şehitlerimiz Bizim İçin Çok Değerli

146

Şehitlerimiz bizim için çok değerli rahat ve güvende yaşanıyorsa, sokaklarda, tatillerde hatta meclislerde rahatlarsa şehitlerimizin hakkı bunda çok fazla neden mi? biz buralarda keyifle yaşıyorsak en azından güvenle yaşıyorsak onlara borçluyuz, onların ailelerine borçluyuz. Bu güne kadar kaç şehidimiz var ve onların ailelerini dikkate alın ..Bu arada şehit sayısını yazmak tan hiç hoşnut değilim sayı ne olursa olsun onlar şehit ve bu ülke için hayatını kaybetti .

Şehitleri anmamak ne demek, onlar Türk bayrağını, Türk birliğini, Türkiye’yi koruduğu için mi anmıyoruz? Bu ülkenin hangi köşesi olursa olsun doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi vefa borcumuzu ödemek zorundayız, hiç biri keyfinden şehit olmuyor, aileler çocuklarımız genç yaşta şehit olsunlar ülkelerine ileri yaşlarda hizmet etmesinler diye sahip olmuyor.

Ne demek şehitleri anmamak ve rahmet okumamak, MHP Genel Başkanı Sn DevletBAHÇELİ görevini yerine getirmeden ziyade vatan şehitleri için şiddet uygulandığı söylenen Kaymakama sahip çıkıyor, olması gerekeni ve söylenmesi gerekenleri yapıyor. Ne demek şehitleri anmamak! Ulu önder Atatürk’ü anmamak, arkadaşlarını anmamak? Ayıp ve günah…

Artık şehitlerimiz ve ülkemiz üzerine yanlış hareketler yapmaktan vaz geçin ..Suriye , Afgan , Sudan vs ülkelerinden gelenler ve ülkemizi adeta kuşatmaya çalışanlar bizim kuşatacak ülkemiz yok , bizim sahip çıkacağımız ülkemiz var , kanımızın , canımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız , çıkmalıyız .

Vatanını seven gençler ve insanlar buna asla izin vermezler , ülke için canını kaybedenlere şehit , kendi için ölenlere vefat deniliyor .. Bu ayırım bile çok önemli

Geçen hafta şehitlerimiz sonrasında ne mutlu bize ki hiç şehit haberi gelmiyor, gelmemesi doğru mu? Gerçekten şehit yok mu? Sınırda güvenliği sağladık mı? İHA..SİHA..TİHA.. görevini yerine getiriyor , artık sis yok mu ?İnşallah ..inanmak ve güvenmek istiyoruz vatandaş aynen böyle düşünüyor ..

Yetkili ve etkililer lütfen aklımız ve fikrimizle dalga geçmeyin ..

Batıda savaş olmaması , terör olmaması olmayacak anlamına gelmez , ölümün bu bölgelere gelmeyeceği anlamına gelmez , o bölgede ki şehitlerimize sahip çıkmaz , onlara bir anmayı bile çok görüyorsak başınıza gelince , tatiliniz yarıda kesilince , eğlenceniz yarıda kalınca , hakimiyetiniz bitince o zaman  mı anacağız ve ağıtlar yakacağız .. Teşekkür etmemiz gereken kişileri o zaman mı anacağız ..

Bu ülke ve vatan için toprağa düşen insanlar bizim için çok kutsal olmalı , çakma kutsallar değil ..el ayak öptürenler değil ..

Şehitlerimize Allah ‘tan rahmet , ailelerine sabır , yaralı ve gazilerimize acil şifalar diliyorum , bizim için en azından benim için çok değerlisiniz , Vatan bölünmez , Bayrak inmez ..

Ülkemiz sadece ve sadece bize ait bu gerçeği kimse değiştiremez , değiştirmeye kalkmasın ..Gerçek Vatanseverlerden söz ediyorum ..Dili ile değil gönlü ile sevenler ve koruyanlar ..AKSAKALLILAR ..