Kaddafi Pabucu Yarım, Çık Dışarı Domino Oynayalım

29

Şahsen ABD‘nin her taşın altından çıktığına ve her işi becerdiğine iman eden Abdünamerika kullarından değilim. Fakat kotardığı filimleri de hepsi birbirine benziyor diye görmezden gelecek değiliz.

Kıbrıs‘ta kurtuluşunun üzerinden daha çeyrek asır geçmemişken tecavüzcüsüne “Yes be annem” dedirtebilmeyi % 70 oranında Soros’lanmış, fonlanmış STK ve sendikalara borçluyuz.

Tunus I. Çinko derken yine yemlenmiş sivil oluşumları ve sendikaları kastetmiştik. Mısır Tombala, hakeza.. Tuhaftır, diktatörlerin ordusu diktatörlere karşı halkın safında.

Gelelim fasulyenin faydalarına. Ortadoğu’nun cetvelle turşusunu kuran İngiltere. O sıkıştırılmış turşuyu Genişletmek ve coğrafyadaşlarımızı BOP’latmak isteyen ise Amerika.

22 ülkeyle oynayacaksanız dominoyu tavsiye ederim. Tunus, Mısır, Yemen, Libya, Bahreyn, Cezayir, Fas, İran, Arnavutluk.. Ya reform, yenilik deyip günü kurtarıyorsunuz ya da kalabalıklar sizi yönetme derdinden kurtarıyorlar.

Bu arada yol kazaları da olmuyor değil. Fazla LPG alan halkımız Barzani ve Talabani‘ye bile eylemi koymuş. Üzüm üzüme baka baka, makinist; burayı keselim!

Maçın en heyecanlı geçecek Tebriz – Tahran sahnesindeki “Rehber Kuran, hedef İran” sloganlarını duyar gibiyim. Plase; Afganistan, sürpriz; Pakistan.

Emeğe saygı prensibimizdir. Kaddafi denen manyaktan ben bıkmıştım Libyalılar bıkmamıştı. Bi baktım 42 sene olmuş. Ömrüm o sayıya eremediği halde canımda dünyadan bir bezginlik var. Ama Deli Muammer ve Cemahiriyesinde tık yok. Bu babda Trablus ve Bingazi‘deki sendikaların aldığı dolarların hakkını vermesini beklemem de kahve fincanı hatırım olsun.

Gelelim dominonun son taşına. Bizim 9,5 asırlık Şark Sorunu olmuş Medeniyetler İttifakı. Bedirhanlarla başlayan 1,5 asırlık Mezopotomya aşiretlerinin Batı kırbacıyla zıplaması sorunu olmuş Kürt Sorunu, kimlik ve anadil sorunu.

Kırmızı Bayraklı Kız‘ı uyarıyorum; şu babaanne rolündeki Anglosakson tipi değiştirin dedim değiştirmişler, yerine Kız‘ın akrabalarından namazlıniyazlı tipleri serpiştirmişler. Filmin sonu hikâyeden farklı olabilir.

Sanırım bu yaz çok sıcak geçecek. Ama ben en çok sonbahardan korkuyorum. Seneye okullar başladığında ‘Dakka 1, Gol 3′ olabilir. Bir Koyup Üç Alma Partisi‘nin (BKÜAP) yeni transferleri Beşiktaş‘ınkilerden daha gıcır. Liboşu, etnoşu, dinoşu, devrimoşu o kahvehane senin, bu kıraathane benim okeye dönüyorlar.

Bremen Mızıkacıları kadar kaliteli ve nitelikli bir ekip. Ah, ah; keşke kahvehane alışkanlığımı ve oyun oynamayı bırakmasaydım.

Hep Hakkı Bulut‘un yüzünden..