Bu Kadar da Olamaz…

54

Teröristlerle esir mübadelesi yapıyor, dünyanın önünde anlaşma yapıyorsun. 21 Mart’ta Diyarbakır’da, teröristbaşının ülkeye, topluma ve Türk Milletine yön vermesine müsaade ediyorsun ve yine aynı yerde ülkenin resmen bölünmesine göz yumuyorsun, ondan sonra da pazarlık yapmıyorum diye ortaya çıkıp, gözümüzün içine baka baka konuşuyorsun.

İnanın, bu kadarı da olmaz, olamaz, inanılamaz…

Bu yutturmacalara inananlara hayretler içerisinde bakıyorum.

Barış yutturmacasının ne anlama geldiğini, yazıyor, çiziyor söylüyoruz ama, inandıramadıklarımız hâlâ var. Bütün mesele de burada. Toplumda tepki koyması gerekenler artsa, birçok mesele kendiliğinden çözülecek. Ama maalesef, kendisini Türk hisseden birçok kişinin adeta basireti bağlanmış. Ya görmüyor, ya görmek istemiyor. Ama, bu işin sonunda zarar görecekler arasında bu insanlar da var, elbette.

MHP Bursa Mitingi sonrası bir takım merkezlerde rahatsızlık oldu.

Neden acaba?

Bazı laflar edilmiş de, bunlar barış sürecine olumsuz etkiler yaparmış da, falan filan. Yani, birtakım zırva insanların, bir takım zırva sözleri.

Hainler, bölücüler, Türk düşmanları, devlet düşmanları her şeyi söylemekte serbest ama, vatanseverlerin buna cevap vermeleri yasak.

Bu kadarı da olmaz, olamaz, inanılmaz, inanılamaz…

Ayda, yılda da olsa oturaklı bir laf edilmiş, Başbakan hemen teröristlikle suçluyor. Sayın Başbakan, teröristleri Diyarbakır mitinginde neden aramadınız? Teröristlerle kol kola ve aynı masa etrafında ülkenin geleceğini tartışırken, pazarlıklar yaparken, televizyonlar açarken ve teröristbaşının bütün rahatlıkları düşünülürken aklınıza gelmeyen teröristlik, içi yanan insanların bir laf etmesi üzerine bu insanları terörist yapmak nasıl aklınıza geliyor?

Ülkenin 300 aydınının bir bildiri yayınlaması, hem de farklı siyasi yelpazelerde olan bu 300 aydının aynı bildiriye imza atması da, MHP Bursa Mitingi kadar teröristlerin masa arkadaşlarını rahatsız etmiş görünüyor.

Bu imzacıların önde gelenlerinden bazıları ile görüştüm ve kararlılıklarını gördüm, çok da mutlu oldum.

Geçen haftalarda yazmıştık. Türk adı kaldırılacak…mış diye.

Kolay mı oluyormuş bu işler?

Daha da devamı gelecek.

Türkocağı Genel Başkanı Mehmet ÖZ’ün bildirisine ne diyeceksiniz?

Kıstırdığınızı, susturduğunuzu zannettiğiniz kurum ve kişilerden gelen tepkiler bundan böyle daha da artacak inanın.

Hiç umulmayan kişi ve kurumlardan gelen tepkiler dalga dalga artmakta ve daha da büyüyerek artmaya devam edecek görünmektedir.

21 Mart’ta Diyarbakır Mitinginde yaşananlar, Habur’da yaşananlardan daha vahimdir. Obama bile, bu vahametin sonuçlarından dehşete düşerek, “biz bile bu kadarını beklemiyorduk” diyerek 3 yıldan beri askıda olan özür yutturmacası ile gündemi değiştirmiştir.

Ama, şerden hayır çıkabilir vecizesi uyarınca, toplumumuzda uyanışa da vesile olur diye temenni ediyorum.