Milli Günlerimiz ve Milli Mücadelemiz

46

Bir düşünün Mustafa Kemal Atatürk,19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmamış, Amasya tamimi yayınlanmamış, Erzurum ve Sivas kongreleri yapılmamış… Kazım Karabekir Ermenileri Doğu illerimizden atmamış, hiç bir heyecan yok, Kurtuluş mücadelesi yok. Kurtuluş Savaşı hiç başlatılmamış, daha çok insan ölmesin diye, yurdumuzu istila eden ülkelere boyun eğilmiş, herkes bağında, bahçesinde çalışıyor. İstilacıların her istediğini de yapıyorsunuz tabii, yat diyorlar yatıyorsunuz, kalk diyorlar kalkıyorsunuz, göz koydukları, istedikleri herşeyi alıyorlar.

Öyle ya onların esirisiniz. Sağ kalan Türk neslini geldikleri Orta Asya’ya sürme idealini adım adım uyguluyorlar, bu ideali hiç unutmadılar ki, şu an dahi bu idealle yatıp kalkanlar çok var. Bütün bunlar olsaydı Atatürk’ü düşman görenler; çok mu memnun olacaktınız; güzel mi olacaktı??? Bu Atatürk düşmanlığı niye?!!

İngiliz, Amerikan mandacılığını kabul edenler, hani İngilizlere Halifenin ordusu diyen bazı sahte Hocalar, tüm idareyi İngilizler sayesinde ele almış, din adına cahil kalmış halk kandırılmış, hakiki hocalar onlara karşı çıkmamış olsa idi. Antep’te, Urfa’da, Maraş’ta millet Fransızları bu mandacıların ağzına bakarak döverek yurttan atmamış.

Sakarya, Büyük Taarruz, Başkomutanlık muharebeleri olmamış, ”Ya istiklal ya ölüm” sözü hiç söylenmemiş, İzmir’de Yunanlılar denize dökülmemiş, Benim bayrağımı çiğneyerek İzmir’e çıkan Venizelos esir edilmemiş, Mudanya Ateşkes antlaşması ile İngilizler Trakya, İstanbul, Boğazlardan çıkıp gitmemiş olsaydı çok mu iyi olacaktı?

Tüm bu yapılanlar, verilen onca canlar olmasa idi Türk Milleti şu an Anadolu’da yaşıyor olacak mıydı? Şu an sizin adınız Fatih, Mustafa, Ayşe, Fatma, Hasan, Ömer vs. mi olacak tı? Yoksa Edvard, Antonyanis, Hrantyan, Fransis vs. mi olacaktı? Elbette ikinci sırada sayılan yabancı isimler, sizin isimleriniz olacaktı. Bu Atatürk düşmanlığı niye!!!

Din adına cahil halkı Milli Mücadelecilere karşı ayaklandıran Kürt Saidler ve şeyh kılıklı hainler İngilizle, Yunanla birlik olmadılar mı? Çerkez Ethemler şahsi hırslarına kapılıp Yunanla bir olup Milli Mücadele yapanlara karşı çarpışmadılar mı? Yedi düvelle çarpışan Kuva-ı Milliyeciler yiyip içip keyf yapamazlar mıydı? İkide bir Atatürk ve silah arkadaşlarını karalayanlar, sizlerden bir yiğit çıksa idi, bu milleti ayağa kaldırsa idi, bu ülkeyi düşmanlardan kurtarsa idi, biz vatan ve milletseverler Atatürk’ü değil de o yiğidi alkışlasa idik, onu baştacı yapsa idik, bu millet bunu çok rahat yapardı. Ancak bunun olması mümkün değildi, o kafalar, ancak İngiliz silahları ile oyuna gelip Türk Milletinin kalbine ateş etmişlerdir.

Şimdi ise ne oluyor: Kurtuluş Mücadelesini çağrıştıran herşeyi cılızlaştırma çalışmaları sinsice yapılıyor. Ve diyoruz ki 19 Mayıs Kutlamaları Türk Milletinin özüne uygun daha görkemli kutlanmalıdır, bu günlerin önemi gençliğe öğretilmelidir.

Geleceğimiz olan nesillerimize, Kurtuluş savaşının karanlık yönleri de aydınlatılarak anlatılmalıdır. Ben Çin Sarayını 40 arkadaşı ile basan KÜRŞAT’ı resmi tarihten öğrenmedim. Ocakta öğrendim, islamın esaslarını, geçmiş tarihimizi Ocakta öğrendim. Milli şairimiz Mehmet Akif’in Türkiye’den gücenip başka bir ülkeye bir müddet gitmesini, nedenlerini bu milli kuruluşlardan öğrendim. Bu önemli sivil teşkilatlar(Türk Ocakları, Aydınlar Ocağı, Ülkü Ocağı vs.) yabana atılmamalıdır.

Atatürk’ü istismar edipte Müslüman halkımıza zulmedenleri de, Atatürk düşmanlarını da iyi tanıyoruz. 23 Nisanları,29 Ekimleri, 30 Ağustosları,19 Mayısları unutturmaya çalışanları kınıyoruz. Bunun yanında Kurban Bayramı,Ramazan Bayramı ve dini inançlarımızla alay edenleri şiddetle kınıyoruz. ”Geçmişi olmayanın geleceği olamaz” sözünü hatırlayarak,Yüce Türk Milletinin geleceğe emin adımlarla bölünmeden yürüyebilmesi için,bu ülkeyi yöneten,yönetmeye talip olan herkesin ciddiyetle hassasiyet göstermesini,bu millet beklemektedir. Türk Milletini bölmeye çalışanlara tavizkar davrananları izliyoruz. Hergün ardı arkası kesilmeyen şehit cenazelerini izliyoruz. Bu coğrafyadaki hainleri tanıyoruz ve onlarla mücadelemiz millet olarak,sonlarını getirene kadar devam edecektir. Yüreği yananlarla yüreklerimiz yanıyor.

Diyoruz ki: NE YAPARSANIZ YAPIN, BU MİLLETİ BÖLEMEYECEKSİNİZ…Buna müsaade etmeyeceğiz…
Allah Türk’ü Korusun ve Yüceltsin! Amin…