13.5 C
Kocaeli
Perşembe, Nisan 18, 2024
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kocaeli Aydınlar Ocağı İftar Yemeğinde Doç.Dr. Banu Gürer’i Misafir Etti

Mart 15 @ 19:00 - 21:30

Kocaeli Aydınlar Ocağı üyeleri 15 Mart Cuma günü İzmit Öğretmenevi’nde iftarda bir araya geldi. Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Gürkan Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğinde Aydınlar Ocağı’nın kurucularından ve önceki dönem başkanlarından merhum Nihat Gürer’in eşi Melek Gürer ile kızları İlahiyatçı Doç. Dr. Banu Gürer onur konuğu olarak katıldılar

İftar yemeğine Gürer ailesinin yanı sıra Aydınlar Ocağı’nın önceki dönem başkanları Dr. Halil İbrahim Kahraman, SMMM Ahsen Okyar, Kimya Yüksek Mühendisi Av. Ruhittin Sönmez, Dr. Süleyman Pekin; Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri Prof.Dr. Serdar Filiz, Doç. Dr. Tahir Serkan Irmak, Psikolog Nilay Ulusoy Erdem, İdris Türkten, Salih Işık, aynı zamanda Çankırı Konfederasyonu Genel Başkan Vekilliği görevini de yürüten Mustafa Çalım, Gökhan Önal, Av. Fatih Kürşad Atalay, Hikmet Baltacı; Aydınlar Ocağı Denetim Kurulu Üyesi ve geçmiş dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından Nail Baki; Aydınlar Ocağı üyeleri Doç.Dr. Tekin Yeken, Dr. Baha Yavuz, Prof.Dr. Erdem Uluğ, Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, Abdülhamit Karatepe, Av. Rıdvan Can Erdem, Eyüp Altındağ, Mehmet Pamuk, Diş Hekimi Ömer Erdal, Av. Alperen Erdal, Müyesser Ünal, Abdulhamit Kahvecioğlu, İsmail Çevikel, Mustafa Görgün ve aileleri katıldılar.

İftar yemeğinin ardından Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Gürkan Uysal kısa bir açılış konuşması yaptı. Uysal konuşmasında Ramazan’ın huzur ayı olduğu kadar esasında isyan ayı olduğunu ifade etti. Akabinde sözü önceki dönem Aydınlar Ocağı Başkanlarından SMMM Ahsen Okyar aldı. Okyar, Aydınlar Ocağı’nı ilk kurdukları dönemde üyelerin eğitim alan çocuklarını kürsüye çıkarıp konuşma yaptırma fikrinin ortaya atıldığını, bu fikirden yola çıkarak “Gençler Kürsüde” Projesinin ortaya çıktığını ve Gençler Kürsüde projesi kapsamında kürsüye ilk çıkan konuşmacının da o dönem yüksek lisans eğitimi devam eden Banu Gürer Hanımefendi olduğunu ifade etti. Gençler Kürsüde projesi kapsamında o gün kürsüye çıkan ve konferans düzenleyen gençlerin bugün önemli yerlerde olduğunu vurguladı.

Okyar’dan sonra sözü günün onur konuğu olan Doç. Dr. Banu Gürer devraldı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Gürer, Ramazan ayının anlamına ilişkin konferans verdi. Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetlerinin Ramazan ayında nazil olduğunu ifade eden Gürer bu ayetlerin anlamını aktardı. İnsanın yaradılışı ve yaradılış ile “Oku!” emri arasındaki bağı modern bilimden verdiği örneklerle anlattı.

Doç.Dr. Banu Gürer, konuşmalarını yaparken.

KAO Önceki dönem Başkanlarından Sayın Ahsen Okyar, “Gençler Kürsüde” Projesinin ilk konuşmacısının o günlerde Yüksek lisans eğitimi gören Doç.Dr. Banu Gürer olduğunu kaydetti.

KAO Yönetim Kurulu Üyeleri Prof.Dr. Serdar Filiz, Doç.Dr. Tahir Serkan Irmak, Salih Işık, KAO üyesi Diş Hekimi Ömer Erdal ve diğer konuklar konuşmacıyı dikkatle dinlerken.

KAO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Çalım ve eşi, Gökhan Önal, Denetim Kurulu Üyesi İş İnsanı Nail Baki, KAO Yönetim Kurulu Üyesi İş İnsanı Hikmet Baltacı’nın eşi ve çocukları iftar anında.

Önceki dönem KAO Başkanımız Dr.H. İbrahim Kahraman, KAO Üyesi Dr. Baha Yavuz ve diğer konuklar.

KAO Önceki Başkanı Eğitimci, Sendikacı ve yazar Dr. Süleyman Pekin, Doç.Dr. Tekin Yeken, KMKB Başkanı, İş insanı Yücel Alpay Demir ve eşleri birarada.

Konuşmalarının sonunda Doç.Dr. Banu Gürer Hanımefendiye Gecenin hatırası olarak İzmit Saat Kulesi maketini Dr. H.İbrahim Kahraman ve Av. Gürkan Uysal birlikte takdim ettiler.

İftar Yemeği ve Konferans sonrasında Öğretmenevi önünde toplu fotoğraf.

 

 

Detaylar

Tarih:
Mart 15
Saat:
19:00 - 21:30