25.3 C
Kocaeli
Salı, Haziran 18, 2024
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Aydınlar Ocağı, ismine yakışan bir konukla 100’üncü yıl etkinliğinde buluştu

Ekim 27, 2023 @ 20:00 - 22:00

Kocaeli Aydınlar Ocağı, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlaması etkinlikleri kapsamında 27 Ekim Cuma akşamı İzmit Öğretmenevi’nde Prof.Dr. Zehra Gönül Balkır’ın konuşmacı olarak katıldığı bir program düzenledi.

 

 

Programa Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın önceki dönem başkanları Dr. Halil İbrahim Kahraman, SMMM Ahsen Okyar, Av. Ruhittin Sönmez ile birlikte çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın genç üyelerinden Ezgi Elikci’nin sunuculuğunu yaptığı program, akşam yemeğinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

AÇIŞ KONUŞMASI 8.SINIF ÖĞRENCİSİ ALP DORUK ERGÜL’DEN

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Gürkan Uysal kısa bir ‘hoşgeldiniz’ konuşması yaptıktan sonra “Ben konuşma hakkımı bir Cumhuriyet çocuğuna devrediyorum” diyerek sözü 8. sınıf öğrencisi Alp Doruk Ergül’e bıraktı.

Alp Doruk Ergül, Cumhuriyet’e dair fikirleri ile geleceğe yönelik temennilerini ifade etti.

 

HUKUK SİSTEMİ, HUKUĞUN ÖNEMİ, HUKUK ADINA BEKLENTİLER

Açılış konuşmalarının ardından Prof.Dr. Zehra Gönül Balkır, Osmanlı’dan günümüze hukuk sistemi, hukukun önemi ve Cumhuriyetin 2. yüzyılında hukuk adına beklentileri ifade eden sunumunu gerçekleştirdi. İlgiyle dinlenen sunumun ardından dernek üyeleri de soru ve görüşleriyle sunuma katkıda bulundular.

PROFESÖR BALKIR’A PLAKETİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİNDEN

Programa katılımı nedeniyle Prof.Dr. Zehra Gönül Balkır için hazırlanan plaketi, Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın genç üyelerinden ve Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Abdülhamit Karatepe takdim etti.

Sohbet havasında geçen ve katılımcıların büyük keyif aldıkları sunumun ardından, dernek üyeleri Cumhuriyet’in 2. yüzyılına ilişkin dilek ve temennilerini beyan ettiler ve toplu fotoğraf çekiminin ardından programı sonlandırdılar.

https://www.youtube.com/watch?v=7Mk52_-QY58&t=1132s

Detaylar

Tarih:
Ekim 27, 2023
Saat:
20:00 - 22:00
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
https://youtu.be/7Mk52_-QY58?si=-nPb3xfBoC-47WsA

Mekan

İzmit Öğretmen Evi
Kocaeli Türkiye

Organizatör

Kocaeli Aydınlar Ocağı
E-mail
kocaeliaydinlarocagitv@gmail.com
Organizatör sitesini görüntüle