Bayrak Rüzgârını Almıştır!

23

Açık bir itiraf!

Genel merkezin avukatı Av. Mete Han Özkan, canlı yayında CNN de;

– MHP’nin iktidar olmak gibi bir amacı ve derdi yok diyor .

– Bizim AKP karşıtlığımız ve referandum gibi bir derdimiz de yok diyor!

Madem öyle ise;

”Böyle bir MHP” ye milliyetçi – Ülkücüler, Türk halkının oy vermesi için bana bir tek sebep gösterebilir misiniz? İşsiz – aşsız kalmış, bir dilim ekmeğe muhtaç kalmış, yıllarca köşeye kıstırılmış Ülkücü yürekler yeni bir çıkış yolu aramasında ne yapsınlar!

*

Tabanın ne yaptığından habersiz, çekilen onca çileye kulak vermeyen Balgat’ın beyanatları artık Ülkücü Hareket’in umudu olmaktan çıkmıştır.

Bu anlayıştaki bir yönetime neden oy versin ki bu insanlar? Takatsiz kalmış yorulmuş bıkmış usanmış, hantallaşmış bir teşkilat ve teşkilat zincirine, girişteki sözleri duyunca Türk Halkı, Ülkücü taban oy verir mi sizce?

*

Geçen akşam bir Tv deki tartışmada Doğunun Başbuğu, binlerce Ülkücünün yetişmesinde önemli emeği olan Yılma Durak Ağabey’i izledim. Karşı tarafta ise genel merkezi söz de savunan, savunmasına nasıl izin verilir diye hayıflandığım, zarardan başka bu davaya hiç bir faydası olmayan Cemal isimli vatandaş, meseleleri kavga ile çözmeye çalışan bir zat vardı . Bu zat daha önceleri de meclisin önünde dava adamı, Başbuğun yol arkadaşı MHP meclis başkan adayını fitursuzca tartaklamıştı. Birilerinden ses çıkmamıştı. Şimdi ise bu programda terbiyesizce Yılma Bey’e hakaret eden bu adamın tutumunu ve bu adamı MHP genel Merkezini savunmak için oraya çıkmasına izin verenlerin nasıl izin verdiğini anlamak elde değildi, yadırgamamak içten bile değildi. Tüm çıkarsızca Ülkücüyüm diyen herkes bu olayı izlerken,Yılma Bey’in mücadelesini ve bu kavgacı adamın ne olduğunu bilen herkesin , göz yaşlarını içlerine akıtarak izlemesini görürcesine bizler etkilendiğimiz gibi , eminim herkes de etkilenmiştir.Ne hallere düşmüşüz , kimlerleyiz dercesine …

*

12 Eylülde içeri alınan Yılma Durak Bey, defalarca işkenceye tabi tutulmuş, ailecek olağan üstü haksızlıklara uğramış Ülkü devlerinden biridir. Kenan Evren öldüğünde, bu ağabeyimizin ailesi cenazede ” Hakkımızı helal etmiyoruz” diyerek bağırırken, ağızları kapatılmıştır. Çığlıklarını en iyi anlaması gerekenler benim genel merkezim olmalıydı, onların yerine bu aile, boş gök kubbeye mi seslendiler acaba? Çile çeke çeke bir deri bir kemik kalan Yılma Bey’i lise 2. sınıfta iken teşkilat görevlisi olarak Erzurum’a gittiğim zaman tanıdım. Kısa boylu naif yapılı biri. Onunla Üniversite Kütüphanesinde konuşurken, acaba yanlış adamla mı konuşuyorum, Doğu’nun Başbuğu bu mu diye de düşündüğümü söylemeliyim. Ancak bir salonda Yılma Bey, konuşurken gözümde, yüreğimde büyüdü büyüdü salona sığmaz olmuştu. O küçük görünümlü adam meğerse ne kadar da büyükmüş, Allah-u Ekber, diye bağıracakken ağzımı tuttuğumu ifade etmek isterim…

*

Bunca çile çeken, davası uğruna hırpalanan elbiselerini çıkarsanız iğne iplik kalmış, ancak hala o Ülkücü dev yüreğin sahibi hakaretlere uğrarken, eyy tepedekiler, bir terbiyeden yoksun adamı Yılma Bey’in karşısına çıkarmakla, o pişkin ve kavgacı, neyi savunduğunu bilemeyen bir zatla karşılaştırdığınız için yuh be dedirttiniz sonunda . Şu an mecliste olması gereken bu dava adamının, hep bile bile de harcandığını düşünmek bile istemiyoruz, sürekli seçilemeyecek yerlere konması bu camiayı da üzmüştür elbet. Ve hala Ülkücü Hareket bu tıkanıklıktan çıksın diye ,”Ölmez bu hareket, ölmez bu dava ” diyenlere destek olmak, son nefese kadar bu mukaddes davaya hizmet için yollara düştü ağabey, diğer çıkarsız harcananlar, sahipsiz on binler gibi.

*

”MHP’nin iktidar olma gibi bir amacı yok” diyenler;  bu çile çeken dava adamları boşa mı çile çektiler ve hala çekiyorlar! Dursunlar ve tüm şehitler boşuna mı öldüler? Ülkücü Hareket bu ülkenin nimetlerinden faydalanmayacak mıdır? Sevdası, vatan, millet, devlet, bayrak ve İslam olanlar hiç mi gülmeyeceklerdir? ”MHP’nin iktidar olma amacı yok diyenler ” eli ile demek ki zamanımız çalındı, boşa kürek çekmişiz, vurulmuşuz, hırpalanmışız, sürülmüşüz ve sizin umurunuzda değil öyle mi? Varsa yoksa tepeden aşağı sahiplenilen koltuklarınız mı daha önemli olan!

*

Bu kafalarla bir yere varılamayacağı açıkça ortadadır. Sarayın rüzgarı ve cazibesi zannederiz ki sizleri de büyülüyor gibi. O yüzden midir ki ”Bizim AKP karşıtlığımız ve referandum gibi bir derdimiz de yok” diyorsunuz! Ortaya çıkan yeni rüzgârı Türk Milleti ve Ülkücü Hareket sahiplenmiştir. Bu rüzgar, fırtınaya dönüşecektir. Bu ülkenin kurtuluşu bu harekete bağlıdır. Cumhuriyetin, Demokrasinin ve adaletin tamiri için hak yerini yakın zamanda bulacaktır inş…Hırsızlar,vatan hainleri, dış güçler korkudan tutuşmuşlardır, iftiralar gırla gidiyor ,açıkça bu durumları da gözlemliyoruz . Bu yolda düşenlerde( Daha ilk adımda tahminimizde yanılmadığımız Koray Bey’i, izliyoruz… ) ,kalkanlarda olacaktır, muhakkak . Bizleri yadırgayanlarda olacaktır, umurumuzda değil. Bizler bu meselede Allah’ın rızasını kazanmak için varız. Dün ne isek bugünde oyuz . Önemli olan vatanın bölünmez bütünlüğü ve adaletin Ömerce tecellisidir.

Bayrak Meral Akşener ve diğer dik duracak olan dava adamları ile rüzgârını almıştır. Tüm tuzaklar nafiledir!

Saygılarımla…