Yunus ÖZEN

Yunus ÖZEN

Eğitimci -

yunus@yunus.gen.tr

Özgeçmiş

1982 yılında Alanya’da doğdu.  İlköğretimi Alanya’da, Liseyi Antalya Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünde okudu.

Kocaeli Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik Bilgisayar Eğitimi Bölümü, Bilgisayar Öğretmenliği’ni 2003 yılında bitirdi.

Ocak 2012’de Kocaeli Üniversitesi'nde Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Anabilim Dalı'nda "E-Devlet Uygulaması Çalışanlarına Yönelik Tümleşik E-Öğrenme Katmanı" başlıklı tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği’nde doktorasını "Kablosuz Çokluortam Algılayıcı Ağlar için Qos Destekli ve Uyarlanabilir MAC Protokolü Tasarımı" başlıklı tezi ile Aralık 2017'de tamamladı.

Lise ve üniversite öğrenciliği sırasında çeşitli firmalarda bilgisayar donanımı ve ağ kurulumu işleri yaptı. Kısa süreliğine kendi girişimi de oldu.

2003—2011 yılları arasında sırasıyla Körfez Milangaz Hacer Demirören Çok Programlı Lisesi, Gebze Mehmet Alp Tiryakioğlu İlköğretim Okulu ve Kartepe Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak çalıştı.

2009—2011 yılları arasında İçişleri Bakanlığı’nın E-Devlet uygulaması olan E-İçişleri projesinde proje sorumlusu olarak görev aldı.

2011 yılından beri Yalova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışıyor.

Microsoft .Net teknolojilerini başından beri takip ediyor. C#, ASP.Net ve ASP.Net MVC ile web projeleri geliştirme tecrübesi oldu.

2005 yılında csharpturk.net sitesini ve topluluğunu arkadaşlarıyla kurup Türkçe C# yazıları yazmaya başladı.

Microsoft Türkiye’de, çeşitli ortaöğretim kurumlarında ve üniversitelerde C#, ASP.Net, ASP.Net MVC seminerleri verdik.

Üniversitelerin kulüplerinin daveti ile C#Türk topluluğu adına Boğaziçi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve daha pek çok üniversitede seminerler verdi. Sanalkurs topluluğunun düzenlediği etkinliklerde konuşmacı olarak yer alıyor.

Tarihe, yerel kültürlere ve gezmeye meraklıdır. Türkiye’nin bir çok şehrini gezdi. Japonya, İran, Mısır, Kırgızistan, Romanya, Macaristan, Avusturya, Çekya, Sırbistani İtalyagibi çeşitli ülkelerde ders verme, konferansta konuşma ve gezme amacıyla bulundu.

2003 yılında Göksu Özen ile evlendi, Kocaeli'de yaşıyorlar.

YAZILARI (15 adet)

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top