Aygutşat SELÇUK

Aygutşat SELÇUK

Emekli Yarbay -

aselcuk@evsatemlak.com

Özgeçmiş

1964 yılında Kırşehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi olan Amasya-Merzifon'da tamamladı. Daha sonra Kara Harp Okulunu kazanarak öğrenim hayatına Ankara'da devam etti. 30 Ağustos 1984 tarihinde Kara Harp Okulundan Piyade Teğmen rütbesiyle mezun oldu.

Tuzla Piyade Okulu-İstanbul'da bir yıl süreyle sınıf okulu eğitimi aldıktan sonra, Eleşkirt-Ağrı'ya tayin oldu. Daha sonra Türkiye ve Kıbrıs'ın muhtelif yerlerinde kıta görevlerinde bulundu. 1999 yılında yaşanan asrın felaketinden sonra Edirne'den geçici görevle Kocaeli'ne geldi ve bir süre İZMİT Deprem Koordinasyon Merkezi Askeri Bölüm Amirliği görevini yürüttü.  Depremden sonraki sıkıntıları Kocaeli Halkı ile birlikte yaşadı. Daha sonra Edirne'den-Kocaeli 15. Kolorduya tayin olarak, askerlik hizmetine burada devam etti. 15. Kolordu Komutanlığında bir süre devlet hizmeti verdikten sonra da, 17.04.2004 tarihinde meslek hayatını noktalayarak yarbay rütbesiyle emekliye ayrıldı.

Emekli olduktan sonra Kocaeli'ne yerleşti ve halen ortağı olduğu EVSAT Emlak Limited Şirketini kurdu. 2009 yılında İzmit Ticaret Odası 25. Meslek Komitesi üyeliğine seçildi.

1980 öncesi lise öğrenim yıllarında Amasya-Merzifon Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. 1988-2002 yılları arasında İstanbul Alemdağ'da Bölük Komutanlığı Görevini yürütürken, İstanbul Türk Ocağı ve Aydınlar Ocağına üye oldu ve bu kuruluşların konferans-seminer gibi sosyal faaliyetlerine iştirak etti. Yine İstanbul'da görevliyken İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yönetim-Organizasyon ana bilim dalında yüksek lisans yaptı. Emekli olduktan hemen sonrada MHP'ne üye oldu ve Kocaeli İl Başkanlığında Basın ve Propagandadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 29 Mart 2008 tarihinde yapılan yerel seçimlerde ise Kocaeli MHP Seçim Koordinasyon Merkezinde Propaganda Komite Başkanlığı yaptı. Ayrıca emekli olduğundan beri Kocaeli Türk Ocağı üyesidir. Kocaeli'nde faaliyet gösteren Selçuklu Düşünce Grubuna da üyedir. KASYAD'nin (Kocaeli Amasyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) kurucu başkanıdır. Halen hem KASYAD, hem de KOAD (Kocaeli Orta Anadolu Dernekler Platformu) İstişare Heyeti Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Aygutşat SELÇUK evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

YAZILARI (30 adet)

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top