Erdoğan DAVUT

Erdoğan DAVUT

Eğitimci -

davuter31@gmail.com

Özgeçmiş

1957 Yılının Ocak Ayının ortasında Kırıkhan'da dünyaya gelmişim.6 erkek 4 kız kardeşten 2 numarayım. Babam Hatay İlinin Kırıkhan İlçesinin Alaybeyli Köyünden.(Bu köy Arifler Sultanı Hz.Beyazid-i Bestami'nin türbesinin ve külliyesinin bulunduğu köydür.) Annem de Kırıkhan'ın Delbekirli Köyünden Paşa Hanifinin Kızıdır.(Allah onlara rahmet eylesin)

Kırıkhan Devrim ilkokulunda ilk, Kırıkhan Orta okulunda orta, Kırıkhan Lisesinde lise tahsillerimi ve 1975-1980 yılları arasında Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünde ise Yüksek Tahsilimi yaptım

2000 yılında lisansımı Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tarih Öğretmenliği Bölümünde tamamladım.

1980 yılında Bolu Kıbrıscık Lisesinde ilk öğretmenliğe başladım. Daha sonra 1985-1987 yılları arasında Gaziantep İslahiye Ortaokulunda, 1987-1990 Yılları arasında Kırıkkale Namık Kemal Ortaokulunda, 1990-1997 yılları arasında Amasya Plevne İlköğretim Okulu ve Amasya Atatürk Lisesinde, 1997-2004 yılları arasında İzmit Zübeyde Hanım İlköğretim Okulunda öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra 2004 Ağustosunda İzmit 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okuluna Müdür olarak atandım. Halen bu okulda yöneticiliğe devam etmekteyim.

1990 yılında Amasya'da Kamu Çalışanları Vakfı'nın, Türk Eğitim-Sen'in kuruluşunda yer aldım. Kocaeli Türk Eğitim-Sen Kurucular Kurulu Üyeliği yaptım. İzmit Türk Ocağı, Kocaeli Aydınlar Ocağı, KYÖD, TEMA vb. birçok Sivil Toplum Örgütünün üyesi ya da gönül dostu üyesiyim. İzmit Çukurovalılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin 2006 yılından bu yana Başkanlığını yürütmekteyim. Bu dernek Kocaeli-İzmit'te yaşayan Mersin-Adana-Osmaniye ve Hataylı hemşerilerin dayanışma ve kendi kültürlerini yaşatmak amacıyla kurulmuştur.

Kızım Gaye Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmecilik 4.sınıf öğrencisi ve halen İzmit Marmara Yükseliş Otel de Stajını yapmakta, Oğlum Gökcan ise İzmit Anadolu Meslek Lisesi Grafik Tasarım son sınıfta ve halen İzmit Real Mağazalarında Stajına devam ediyor.

YAZILARI (4 adet)

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top