Doğan SOFRACIOĞLU

Doğan SOFRACIOĞLU

TÜRK – JAPON Dostluk Derneği Başkanı -

dogansofracioglu@ttmail.com

Özgeçmiş

Mecitözülü olan Doğan Sofracıoğlu, Amasya'da çalıştı, Akbank müfettişliği ve Bölge Müdürlüğü, Tekel Genel Müdür Yardımcılığı, Sabancı Holding İç Denetim Koordinatörlüğü yaptı. Ayrıca, Anadolu Gelişim Organizasyon Genel Müdürlüğü ve Asya Tur Mali İşler Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Halen Aviva-Sa Bağımsız Finans Danışmanı olarak görev yapıyor.

1986'da Türk Japon Dostluk Derneği'ni kuran ve 22 yıl Genel Başkanlığı'nı yapan Sofracıoğlu, halen bu derneğin Onursal Başkanı.

Doğan Sofracıoğlu, Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) ile Amasya Vakfı'nda da görev yapıyor.

Sofracıoğlu'nun İstanbul'da Cinius Yayınları'nda çıkan kitaplarının isimleri şöyle:

"Aslında Zor Değil", "Beyaz Dünya Zor Değil", "Uzaylı Bürokrat Zor Değil",  "Özel Konular Zor Değil", "Uzaylı Olmak Zor Değil", "Sizi Yazmak Zor Değil", "Gerçek Aşk Zor Değil", "Yedi Kır'ın İri Gözlü Kuğusu Clanbol", "Türkiye'den, Konniçiva Japonya", "Birine Teşekkür Borçlu Olmak", "Duvan-Anadolu'nun ve Anadoluluların Kaderi".

Doğan Sofracıoğlu, "Duvan-Anadolu Halklarının Yaşam Öyküsü" isimli yeni kitapta ise, Amasya-Mecitözü merkezli olmak üzere, Türk, Kürt ve Ermenilerin birlikte yaşamlarını ve başkalarının bunu nasıl kötüye kullanmak istediklerini anlatacak.

YAZILARI (44 adet)

HABER LİSTEMİZE KATILIN

To Top